Dôležitý zápas v náš neprospech. + FOTO

pridané: 28.01.2018

V rámci 41.kola sme cestovali do Detvy. Na ľade nováčika nás čakal ťažký zápas.

Detva sa po úvodnej polovici súťaže, kedy prehrávala jeden zápas za druhým zmohla, jej hráči nabrali skúsenosti, ale v prvom rade začali zbierať body. Hlavne na domácom ľade vedia poraziť a potrápiť ktorékoľvek mužstvo z ligového pelotónu. Našich chlapcov tak nečakalo v zápase nič ľahké.

Naši chlapci nezačali dobre a úvodné minúty patrili domácim. Murček v 2.minúte našťastie poslal puk s medzikruhov len do pripraveného Hollého v našej bráne. Potom sme sa predsa len prebrali a dorovnali hru domáceho mužstva. Pri našej prvej početnej výhode mal Langhammer šancu, ktorá ale gólom neskončila a z následného brejku mohol otvoriť skóre Ščurko, ktorý rovnako nepochodil a navyše hneď následne fauloval a poslal našich do presilovky o dvoch hráčov. V nej mohol Langhammer opäť otvoriť skóre, ani tentoraz sa mu to ale nepodarilo. Na gól sme si tak museli počkať až do 11.minúty. Rudolf Huna sa skúšal natlačiť spoza brány pred Hacketta, ale domáci mu v tom zabránili. Puk sa však odrazil na hokejku Števuliaka, ktorý namieril švihom do ľavého horného rohu. Potom ohrozili opäť domáci. Šance Murčeka a Videlku vyriešil Hollý. Do šatní sme ale nešli vo vedení. Aj my sme ponúkli domácim presilovú hru o dvoch hráčov a Sitnikov v 19.minúte po Šcurkovej nahrávke vyrovnal stav stretnutia. Po úvodnej dvadsaťminútovke tak bol stav vyrovnaní 1:1.

V druhej tretine sa od úvodného buly hral bojovný hokej. V hre oboch celkov bolo veľa nepresností a striel bolo málo. Treba ale povedať, že aktívnejšie pálili domáci. Avšak, prišla opäť presilová hra „EŠKY“ v 34.minúte a po peknej prihrávke Krišku Matúš Sukeľ ľahkým tečom poslal puk do siete a nás opäť do vedenia. Ani druhá tretina ale neznamenala, že pôjdeme do šatní s pocitom, že sme vo vedení. Zbytočná strata puku v našej tretine v úplnom závere tretiny nás stála vyrovnávajúci gól v našej sieti. Murček sa dostal k odrazenej strele od modrej čiary a dorazil ho za Hollého chrbát. Aj po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný – 2:2.

Potom však prišla tretia tretina a náš zámer bodovať sa rozsypal ako domček z karát. V 43.minúte sme v oslabení inkasovali po tvrdej strele Fekiač od modrej čiary. V 48.minúte ešte stihol Matúš Sukeľ vyrovnať po Koyšovej prihrávke, no potom sme v priebehu pár sekúnd v 48. a 49.minúte dvakrát inkasovali a stratili kontrolu nad zápasom. V 55.minúte prišla naša snaha o zdramatizovanie stretnutia. V presilovej hre sme dokonca odvolali brankára, vytvorili sme si aj šance, gól sme už ale nedokázali vsietiť. A keď Ščurko v 58.minúte strelou do prázdnej bránky dal šiesty gól, bolo po zápase.

„EŠKA“ teraz cestuje v rámci preloženého „Olympijského“ kola v utorok do Košíc. V piatok odohráme stretnutie na ľade Nitry. Doma sa predstavíme v nedeľu, v tradičnom čase o 17:00, v podtatranskom derby proti Popradu.

41.kolo

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš                        6:3 (1:1,1:1,4:1)

Góly: 19. Sitnikov (Ščurko, Chovan) PP2, 40. Murček (Macejko, Videlka), 43. Fekiač (Belluš, Sitnikov) PP, 48. Gašpar (Macejko), 49. Murček (Chovan, Videlka), 58. Ščurko (Šimon) – 11. Števuliak (Huna), 34. Sukeľ (Kriška, Koyš) PP, 48. Sukeľ (Koyš, Kriška)

Strely: 33:27

Vylúčení: 8:9 + Kuklev (DT) 10min za Vrazenie

Presilovky: 2:1

HC 07 Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Vyskoč – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Surový, Jakubík, Piačka.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nemec, Tabaček, Moravčík, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Bača, Nitriansky – Rud. Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Koyš – Laco, Uhrík, J. Sukeľ.

Rozhodcovia: Fridrich, Siegel – M. Korba, Kaspar