V piatok Výhra "EŠKY"

V piatok víťazstvo "EŠKY".

V prvom piatkovom domácom zápase sa domáci hráči tradične zahryzli do súpera. Svojim aktívnym korčuľovaním si vypracovali šance. Už v tretej minúte padol prvý gól. Uram nahral pekne na modrú čiaru Nádašdimu, jeho strela minula bránu , ale k puku sa znova dostal Uram a nahral pred bránku nekrytému Lichancovi, ktorý pomedzi betóny otvoril skóre. V 5. minúte mali šancu znova Liptáci a "Žochari" ich zastavili iba faulom.  V presilovke domáci zavreli hostí v ich tretine. Kombinácia nepriniesla požadovaný efekt a tak Uram od ľavého mantinelu odvážne vyviezol puk k osi ihriska, obišiel obrancu, až zostal sám pred brankárom, ktorého natiahol ešte viac cez os a blafák zakončil gólom. Dva nula pre domácich a diváci jasali. Bolo to však predčasné. Hostia si vzali oddychový čas. Domáci sa síce naďalej snažili, gól to ale neprinieslo. Naopak, v 16. minúte z nenápadnej strely hostia znížili. V 18. minúte dobrým zákrokom podržal Dovina domácich. V poslednej minúte tretiny korčuľoval Uram s Lichancom na jedného obrancu hostí, Uram volil strelu, ale Halo bol pozorný.

Druhá tretina začala Lichancovou šancou. Halo ale podržal hostí, rovnako ako aj pri prečíslení Laca s Piatkom a Lacovom zakončení. Hra však nebola podľa predstáv divákov a ani trénera domácich, a tak si zobral v 28. minúte time out. Domáci však pokračovali v bezduchom  výkone. Hra bola plná nepresností na obidvoch stranách. V 35. minúte dobre mieril Bartík, Halo ale dobre zasiahol.  Druhá tretina sa tak skončila bez gólov.

Tretiu tretinu začali domáci s lepším pohybom ako tú predošlú. V 42. minúte Laco po Gápovej nahrávke spoza brány neprekonal brankára hostí. Hra sa potom odohrávala hlavne v strednom pásme, ale domáci mali predsa puk viac pod kontrolou, rovnako ako priebeh hry. Šance a strely ubudli, čo hralo do karát domácim hráčom. Zlepšili presnosť, a tak diváci videli lepší hokej ako v prostrednej tretine. V závere hostia faulom otupili svoju šancu na vyrovnanie a domáci si svojimi skúsenosťami výhru postrážili.  Diváci tak hráčom zatlieskali a zaaplaudovali po ďalšej domácej výhre.

Róbert Spišák:

"V dnešnom zápase sme našou hrou neuspokojili našich fanúšikov. Mali sme dobrý vstup do zápasu, rýchlo sme viedli. Strelili sme aj druhý gól, ale ten mal pre nás opačný efekt, ako by som si prial. Prišiel blok, prestali sme hrať našu hru. Rýchle dostupovanie k hráčom, vytváranie tlaku a prestali sme strieľať. V druhej tretine sme vystrelili len šesť krát. Nemôžeme bez streľby chcieť dať gól  vyhrávať zápasy. V tretej tretine sme bojovnosťou, obetavosťou víťazstvo uhájili. Tri body si vážime."

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Topoľčany          2:1 (2:1,0:0,0:0)

Góly: 3. Lichanec (Uram, Jabrocký), 6. Uram (Burzala, Nádašdi) PP – 16. Nemček (Kluka, Pavlíček)

Strely: 37:28

Vylúčený: 3:5

MHK 32:

Dovina – Mezovský, Krčula, Nádašdi, Burzala, Kadlubiak, Oravec, Oško, Bača – Marcinko, Cibuľa, Bartík – Jabrocký, Lichanec, Uram – Brezniak, Piatka, Laco – Gápa, Struška.

Tréner: Róbert Spišák

 

HC Topoľčany:

Halo – Bystričan, Palovič, Hain, Pavlíček, Kudlej, Nociar, Kúdela, Petrek – Szalay, Nemček, Kluka – Záborský, Mihalik, Bališ – Tvrdík, Šedík, Kovalík – Stanislav, Hudec, Gális.

Tréner: Miroslav Nemček

Rozhodcovia: Babeliak – Hanko, Mráz

Diváci: 580

Pomôžme Monike

06.05.2020: Vážení priatelia, pomôžte.

celý článok

Nové tréningové pomôcky

06.05.2020: Nové tréningové pomôcky.

celý článok

Rovní a rovnejší?

28.04.2020: Je všetko morálne v poriadku?

celý článok

Dva rôzne metre?

20.04.2020: Podali sme podnet voči uzneseniu Výkonného výboru.

celý článok

O sezóne po sezóne s Generálnym manažérom

16.03.2020: Posezónny rozsiahli rozhovor s Generálnym manažérom.

celý článok