HK Rysy

Body sme nezísklali

Body zostali ľade nováčika.

Liptáci sa v piatok predstavili na ľade lídra prvej ligy z Nových Zámkov.

Domáci, podľa očakávania na Liptákov vybehli. Obrana hostí prvé striedania ustála, ale v 4. minúte Weissmann prekonal Dovinu. Vykorčuľoval spoza brány na bod na vhadzovanie a puk umiestnil k ľavej Dovinovej tyčke. Domáci pokračovali v aktívnej hre a tlačili sa pred Dovinu. Pribrzdilo ich až vylúčenie za hákovanie Urama. V presilovke si hostia vytvorili tlak a Bartík mal dobrú príležitosť po Krčulovej nahrávke. Po skončení trestu, Devečka peknou prienikovou nahrávkou našiel pri striedačke hostí svojho útočníka, ten sa natlačil popri mantineli a z ľavej strany vymietol pravú šibenicu hosťujúcej bránky. Domáci  viedli 2:0 a boli vo veľkej eufórii. Do konca tretiny gól už nepadol. V kabíne Liptákov boli hromy - blesky.

Druhú tretinu domáci začali tak ako tú predošlú a už v 22. minúte, hneď po vyhratom buly skóroval Priganc. Tento moment hostí prebral k životu. Začali aktívne korčuľovať a mali puk viac na svojich hokejkách. Dobrú šancu mal Lichanec a rovnako aj prvá päťka Liptákov vytvorila dobrý tlak v pásme domácich. V strede tretiny pribrzdilo v rozlete Liptákov vylúčenie Jabrockého. V oslabení nepustili domácich do vážnejšej šance. Naopak, rovnako ako domáci pri druhom góle, tesne po návrate potrestaného hráča sa natlačili do tretiny, Uram nahral Lichancovi, ten sa po ľavej strane popri striedačke dostal až na bránkovú čiaru, odkiaľ naservíroval puk späť Uramovi, ktorý stál na pravom kruhu a ten nekompromisne z prvej prestrelil všetko pred sebou. Liptákov to ešte viac nakoplo a dobíjali domácu bránu. Zaujala dobrá strela Nádašdiho, ktorá bola tečovaná a Kristín s ňou mal problémy. Viac v druhej tretine ale "Eška" nevyťažila.

Tretia tretina začala šancou Urama a dlhším pobytom druhej päťky v pásme domácich. V 42. minúte zobral Bartík puk, chcel sa natlačiť do tretiny, v čom mu zabránili obrancovia. Tí ale zabudli na puk, ktorý zostal nikým nepovšimnutý na modrej čiare. V druhej vlne nakorčuľovaný Marcinko ho teda zobral do svojej moci, vkorčuľoval hlbšie do pásma, kde si ho už neskoro všimli obrancovia, a aj keď sa snažili dokorčuľovať útočníka Liptákov, ten strelou tesne nad ľadom prekonal Kristína. Liptáci teda zaostávali už len o gól. V 44. minúte prvá päťka zatlačila domácich. Prišlo ale vylúčenie hostí a domáci si mohli vydýchnuť. V oslabení získal Bartík puk a s Cibuľom sa rútili na jedného obrancu domácich. Útok ale nezakončili presne. V oslabovke ešte Dovina predviedol dobrý zákrok po strele Hegyiho. V 52. minúte dostal Uram na ľavej strane modrej čiary peknú nahrávku od Nádašdiho, nemieril však presne. V 53. minúte mal šancu aj Piatka po Lacovej nahrávke. Pri vylúčení Krčulu sa obetavo Lichanec dvakrát položil do striel domácich obrancov a bolestivo odkorčuľoval na striedačku. V 57. minúte mal obrovskú šancu na vyrovnanie Jabrocký, ktorý dorážal Uramovu strieľanú prihrávku pred Kristínovu bránu. Nezapršalo však ani z tohto obláčika. Aj keď sa ešte Liptáci snažili vyrovnať, domáci si víťazstvo ustrážili. Minimálne bod by si ale hostia zaslúžili, za návrat do zápasu. Nepremenili však svoje šance na gól

Asistent trénera Ivan Droppa:

„V prvej tretine sme boli hlavami ešte v autobuse. Od stavu 3:0 si ale osobne myslím, že sme boli lepším tímom. Nedali sme ale góly, čo nás trápi už dlhšie. Klobúk dole pred chlapcami, že stále bojovali o výsledok. Znížili sme na rozdiel jedného gólu, vyrovnať sa nám ale nepodarilo. Dve tretiny sme ich v podstate k ničomu nepustili, škoda nepremenených šancí. Takéto veci nás stoja body, ktoré nám chýbajú v tabuľke k vyšším priečkam.“

.

V ďalšom týždni odohráme na domácom ľade dva zápasy. V stredu privítame minuloročného víťaza súťaže z Detvy a v piatok sa pokúsime vrátiť nepríjemným Topoľčanom prehru z prvého kola. Zápasy sa začínajú tradične o 17:00. Veríme, že po výbornom domácom zápase so Spišskou Novou Vsou prídete húfne povzbudiť našich chlapcov.

EŠKA DO TOHO !!!

HC Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš      3:2 (2:0,1:1,0:1)

Góly: 4. Weissmann (Lokhanin), 15. Gula (Devečka), 22. Priganc (Gutov) – 30. Uram (Lichanec), 42. Marcinko (Cibuľa, Bartík)

Strely: 40:28

Vylúčenia: 2:6