Preview k zápasu MHk 32 Liptovský Mikuláš vs HK Dukla Trenčín

pridané: 18.12.2017

Domácim zápasom so Žilinou sme uzavreli prvú polovicu Tipsport ligovej sezóny 2017/18. Tú druhú otvoríme opäť doma a to so súperom, ktorý si aktuálne drží líderskú pozíciu na Slovensku. V kôlničke privítame hokejistov HK DUKLA Trenčín.

Nám sa posledný duel pred reprezentačnou prestávkou so Žilinskými ,,vlkmi“ nevydaril a podľahli sme 2:3. Na ôsmom mieste máme stále 31 bodov. O dva viac ako deviate Nové Zámky.

Trenčania zdolali v pomerne tvrdom zápase poslednú Detvu na jej ľade 6:2 a sú na prvom mieste so ziskom 67 bodov. Druhý Zvolen má o 7 menej.

V doterajších vzájomných zápasoch sme s Duklou získali len jeden bod a to v poslednom, na jej ľade. Viedli sme od prvej minúty po góle M.Krišku, no domáci vyrovnali a v predĺžení T.Starosta zariadil Trenčanom bod navyše.

Počas reprezentačnej prestávky mali oba kluby zastúpenie v Slovenskom národnom tíme na turnaji v Nórsku. Náš Matúš Sukeľ, trenčania Peter Olvecký a Tomáš Starosta boli na tri zápasy spoluhráčmi a spoločne sa pričinili o druhé miesto v konfrontácii s domácim usporiadateľom, Francúzskom a Ruským ,,B“ tímom. V stredu však už budú znova súpermi a tak budeme zvedavý aj na túto konfrontáciu.

Teraz naberie Tipsport ligová súťaž nevídané tempo, lebo v rozpätí 11 dní do konca roka odohrajú všetky mužstvá po päť zápasov. Aj v nich sa už ukáže aké máme výhliadky na udržanie si pozície zaručujúcej účasť v play-off.

V našom tíme nastali počas prestávky zmeny. Do kádra pribudol obranca M. Gründling, odišiel Patrik Luža a po zranení by mal byť trénerovi k dispozícii už Mário Kuráli. V zápase sa budeme musieť ale zaobísť bez Mareka Urama, ktorého trápi zranenie v dolnej polovici tela.