Po dobrom výkone bez bodu

pridané: 17.11.2017

V 20.kole, prvom po reprezentačnej prestávke zavítali do „Kôlničky“ hráči HC Košice.

Začali sme dobre, na chlapcoch bolo vidieť, že po reprezentačnej prestávke majú hlad po hokeji. Ako prvý však mohli udrieť hostia. Hovorka s Nagyom sa našťastie strelecky nepresadili. V 6. minúte mal dobrú šancu Langhammer, ale spomedzi kruhov trafil iba Habala. Košický brankár sa prezentoval skvelým zákrokom aj pri Spilarovej šanci. V závere prvej tretiny sa nám predsa podarilo ujať vedenia. Suchého tvrdú strelu Habal vyrazil, no na následnú dorážku Rapáča bol prikrátky.

V polovici zápasu nás mohol poslať do dvojgólového vedenia M. Sukeľ, v gólovej šanci neprekonal košického brankára. V 33. minúte sa podarilo hosťom zápas vyrovnať. Nagy sa v presilovej hre dokázal uvoľniť a spomedzi kruhov nedal Košarišťanovi žiadnu šancu. Košičania vzápätí udreli aj druhýkrát. V presilovke sme si nedali pozor na Nagyho, ktorý poľahky poslal svoj tím prvýkrát v zápase do vedenia. Po dvoch tretinách sme prehrávali najtesnejším rozdielom.

„EŠKE“ sa v úvode tretej tretiny podarilo zápas vyrovnať. V presilovej hre Langhammer pri svojej strele zlomil hokejku, no puk sa dostal k Uramovi, ktorý zasunul spoza bránky puk za Habalov chrbát. Hostia však nenechali nič na náhodu. Prebrali hernú iniciatívu, čo prinieslo aj svoj výsledok. V 47. minúte skompletizoval hetrik Nagy, opäť v presilovej hre. O pár minút neskôr zvýšil na 4:2 Pacan, keď po štvrtýkrát v zápase hostia využili presilovú hru. Päť minút pred koncom mohol ešte znížiť Huna, ale jeho pokus tesne minul košickú bránku.

„EŠKA“ po dobrom výkone tento krát nedokázala Košičanov zdolať a do tabuľky sme si nepripísali žiadny bod. Náš výkon nám je ale povzbudením do ďalších bojov.

20.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Góly: 19. Rapáč (J. Sukeľ, Suchý), 43. Uram (Langhammer, Nádašdi) PP - 33. Nagy (Koyš) PP, 35. Nagy (Kessel) PP, 47. Nagy (Boltun, Pulli) PP, 50. Pacan (Hovorka, Šedivý) PP

Vylúčení: 12:9 + Nitriansky (LM) 10 minút za napadnutie hlavy a krku

Presilovky: 1:4

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Suchý, Nemec, Pacalaj, Nitriansky – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Spilar, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Paukovček, Rapáč – Laco, Piatka, Števuliak

Košice: Habal – Kessel, Pulli, Čížek, Matejka, Dudáš, Šedivý, Michalčin – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Suja – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

Rozhodovali: Jonák, Müllner - Stanzel, Synek