S Trnavou víťazne + FOTO

Doma sme nezaváhali. Porazili sme Trnavu

Liptáci začali dobre a aktívnou hrou sa snažili rozbíjať rozohrávku hostí. V 4.minúte dobre pálil Holiga. V 8.minúte si už domáci diváci zakričali gól, keď Bartík prestrelil z ľavého kruhu Hálu. Svoju strelu umiestnil pod vyrážačku. Domácich pribrzdilo vylúčenie v strede tretiny. V presilovke mali dobrú šancu aj hráči Trnavy, ale stav sa nemenil. Po oslabení pokračovali Liptáci vo svojej hre. Dobre strieľal Bartík a zaujala aj spolupráca druhej päťky, ktorá vytvorila tlak v hosťujúcej tretine. Liptáci si zahrali aj presilovku 5 na 3. Ku gólu to však neviedlo. Z tlaku po presilovke však predsa domáci dokázali vydolovať ďalší gól. Gápa dorazil Bartíkovu strelu a domáci viedli o dva góly. V poslednej minúte tretiny sme boli najprv svedkami prečíslenia dvoch trnavských hráčov na jedného obrancu, ale trnavskí útočníci nezakončili presne svoj nájazd a z následného útoku domáci dali tretí gól, keď Lichanec zakončil akciu gólom, ktorú pripravil Uram so Števuliak. Domáci tak mali v prvej prestávke trojgólový náskok.

Druhá tretina sa niesla v podobnom duchu ako tá prvá. Domáci mali puk na hokejkách a snažili sa preraziť obranu hostí. V 26.minúte po strele trnavského útočníka zazvonila horná žrďka Dovinovej bránky. Z čista - jasna prišiel v 27.minúte gól Trnavy. Čunderlík peknou nahrávkou popred bránkovisko našiel Glembu a ten nemal problém usmerniť puk do siete. Po góle hostí sa domáci prebrali. Piatka zakončoval po Lacovej nahrávke spoza brány. Druhá a tretia päťka vytvorili tlak v súperovej tretine na dlhšiu pasáž hry, ale gól to neprinieslo. Liptáci v druhej tretine jasne prestrieľali svojho súpera. Gól to však v trnavskej sieti neprinieslo. Do kabín tak išli domáci s pocitom že vedú o dva góly.

Tretia tretina bola pre domácich ako zo zlého sna. Viazla im kombinácia a hostia sa častejšie dostávali pred Dovinu, ako by si domáci hráči priali. V 48.minúte Trnava znížila na rozdiel gólu. Obranca strelou krátkym  švihom od modrej čiary prestrelil všetko pred ním. Brankár Dovina mal zakrytý výhľad a nestihol zareagovať na puk, ktorý vletel do pravej šibenice. Trnava po góle ožila, zacítila šancu, ale domáci hráči bojovali. Skúsenosťami a bojovnosťou dotiahli zápas do zdarného konca, aj keď trnavský hráč pár sekúnd pred koncom v dobrej pozícii nedal. Vyznamenal sa Dovina a tak všetky body ostali na Liptove. Hráči Mikuláša preukázali v závere, že bojujú jeden za druhého a aj keď hra nebola poľa ich predstáv, vynahradili to kolektívnym výkonom. Aj takéto víťazstvá posúvajú našich mladých hráčov dopredu. Učia ich zvládať ťažké zápasy.

Slová trénera Spišáka:

"Začali sme dobre. Dobre sme korčuľovali, kombinovali a celkovo sme prehrávali súpera. Mrzí ma, že v druhej tretine, keď sme mali veľkú streleckú prevahu a hru pod kontrolou sme nedokázali skórovať a naopak sme inkasovali. V tretej tretine sme si sami spôsobili stresový záver stretnutia keď vlastnou laxnosťou sme dovolili súperovi hrať. Vlastnými chybami sme postavili súpera na koňa. Som ale rád, že sme to spoločnými silami zvládli a všetky body ostali doma. Mrzia ma však zranenia Holigu a Kurica. Nabúralo nám to koncepciu hry a uvidíme ako dlho budú pauzovať. "

 

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Gladiators Trnava            3:2 (3:0,0:1,0:1)

Góly: 8. Bartík (Kadlubiak, Gápa), 19. Gápa (Bartík, Kuric), 20. Lichanec (Uram, Števuliak) – 28. Glemba (Čunderlík), 48. Reho (Pardavý, Peško)

MHk 32 Liptovský Mikuláš: 

Dovina – Holiga, Mezovský, Burzala, Nádašdi, I. Oško, Kadlubiak, F. Oravec – Bartík, Kuric, Gápa ml. – Uram, Lichanec, Števuliak – A. Laco, Piatka, Brezniak – Rožník, Lištiak, M. Marcinko.

HK Gladiators Trnava: 

Hála (21. Brucháč) – Reho, Poláček, U. Demo, Mi. Imrich, Hronec, A. Mrázik, Turan ml., Maury – Pardavý ml., Mi. Peško, D. Schmidt – P. Barinka, M. Čunderlík, Glemba – Domaev, Hrbáčik, M. Lukačovič – S. Ševčík, D. Trenčan, Veselovský.

Rozhodčí: V. Snášel – Číž, Rojík

Diváci: 480

Začiatok prípravy na ľade

04.08.2020: V pondelok odštartovali prípravu na ľade obidva tímy, ktoré budú pôsobiť v novej sezóne pod hlavičkou MHK 32 a.s..

celý článok

V našom drese pokračuje aj trojica obrancov

28.07.2020: V našom drese pokračuje aj trojica obrancov

celý článok

Brankárska dvojica je podpísaná

17.07.2020: Brankárska dvojica je podpísaná

celý článok

Do mužstva pribudol ďalší útočník

16.07.2020: Do mužstva pribudol ďalší útočník

celý článok

Nestarnúci Rudolf Huna pokračuje v našom mužstve

13.07.2020: Nestarnúci Rudolf Huna pokračuje v našom mužstve

celý článok