Hlavný sponzor
Liptovský Mikuláš - Mesto pre všetkých

V piatok duel pod Pustým hradom

pridané: 18.10.2017

Posledný domáci duel s Novými Zámkami nám nevyšiel podľa predstáv a tak sme sa po prehre 1:3 ocitli na deviatej priečke. Z trinástich zápasov sme nazbierali len 16 bodov a na konte máme štyri výhry, šesť prehier, jednu výhru a dve prehry po predĺžení. Pod nami je už len Detva, ktorá má na konte len jeden bod. Chlapcom sa nedarí najmä v koncovke. V trinástich dueloch sme vyslali na bránku 404 striel no strelili sme len 27 gólov.

Káder

Do útoku pribudne Rudolf Huna s ktorým sme sa dohodli na spolupráci a na skúške je obranca Patrik Luža, ktorý by mal nastúpiť na zápas už v piatok vo Zvolene a potom aj na domáci zápas s Detvou. Momentálne nám chýbajú dvaja zranení obrancovia Filip Mezovský a Matej Bača.

Zvolenčania majú po trinástich zápasoch na svojom konte 21 bodov a sú na piatej pozícii v tabuľke. Na porovnanie v trinástich dueloch vystrelili na bránku súpera 434 krát a skórovali 38 krát. V aktuálnej sezóne sme si so Zvolenčanmi zmerali svoje sily hneď v štvrtom kole na domácom ľade, kde sme ťahali za kratší koniec a prehrali sme 0:3. Máme teda dôvod na odplatu.

Zverenci trénera Mikulu z posledných piatich zápasov vyhrali tri krát v riadnom hracom čase, raz po predĺžení a jeden duel prehrali po samostatných nájazdoch. V zápase s mladíkmi s HK Orange 20 sa zranil útočník Michal Chovan, ktorý sa podrobil operácii sánky a tak bude tímu chýbať niekoľko týždňov. Na súpiske zvolenského HKM už nie je Michal Novák. Hráč a klub sa dohodli na skončení spolupráce.