Domáca výhra nad Senicou + FOTO a VIDEO

Aj v druhom domácom zápase naši hráči nezaváhali a po Michalovciach odchádzajú z Liptova naprázdno aj hráči Senice.

Na Liptove padla aj Senická Dukla.

Liptáci začali v úvode zostra. Števuliak už v tretej minúte trafil tyčku Račkovej bránky. O minútu nato už padol aj prvý gól. Števuliak sa natlačil od vlastnej modrej popri pravom mantineli až pred Račka a blafákom cez os ihriska popred bránku si položil brankára a do prázdnej bránky otvoril skóre. V prvej tretine bola radosť pozerať hlavne na dvojičku domácich Uram – Števuliak. V prvej presilovke zápasu krásne našiel Uram Lichanca pred prázdnou bránkou, ten však trestuhodne nedal. Liptáci boli aktívnejší. Po strele Kurica zazvonilo brvno hosťujúcej bránky. Domáci tak išli do kabín s len s jednogólovým vedením.

V 22. minúte zatlačila druhá formácia Liptákov súpera, ale Uram, Burzala ani Nádašdi nedokázali dostať puk za brankárov chrbát. V 24. minúte si už ale diváci zakričali gól. Uram usmernil Lichancovu strieľanú nahrávku od pravého mantinelu pomedzi nohy Račka do brány. Hneď po góle zaujala aj šanca Piatku. „Ešku“ pribrzdilo v rozlete vylúčenie a v 29. minúte Senica znížila. Po skrumáži v domácom pásme sa po zblokovanej strele k puku dostal senický hráč, ktorý mal pred sebou len prázdnu bránku a zasunul puk do siete. V 37.minúte však už bolo skóre znova o dva góly. V presilovke si Uram krásne na modrej počkal na Števuliakov pohyb a nádhernou časovanou prihrávkou ho vyzval ku streleniu ďalšieho gólu. Pre mladého útočníka už nebol problém doklepnúť puk do siete. Táto dvojica domácich útočníkov sa doslova bavila hokejom a možno ich právom označiť za hráčov zápasu. V kabíne Liptákov tak bolo aj po druhej tretine veselšie ako v tej Senickej.

Krásne hokejové momenty však prišli aj v záverečnej tretine. Najprv Laco sám pred brankárom neuspel. Rovnako tak ani Mezovský ktorý trafil tyčku. V 54. Minúte však znova zakombinovala dvojička Uram - Števuliak a tentokrát mladší z nich naservíroval skúsenému harcovníkovi gól ako na podnose. V tej istej minúte sa už osud zápasu zlomil úplne, keď Piatka ako cez kopirák predošlej gólovej akcie našiel Laca a ten zvýšil na 5:1 pre domácich. Útočné duo z Palúdzky ukázalo svoje hokejové umenie. V záverečných dvoch minútach ukázala útočnú silu aj Senica, pozorný Dovina však ukázal svoje kvality pri sérii zakončení hosťujúcich útočníkov.

Domáci diváci videli ukážkové gólové zakončenia v podaní domácich útočníkov. Góly boli v dnešnom stretnutí naozaj ozdobou a tou povestnou čerešničkou na torte.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Dukla Senica     5:1 (1:0,2:1,2:0)

Góly a asistencie: 4. Števuliak, 24. Uram (Lichanec), 37. Števuliak (Uram, Burzala), 54. Uram (Števuliak), 54. Laco (Piatka, Brezniak) – 29. Ružička (Pavešic, Saliji)

MHK 32 Liptovský Mikuláš:

Dovina – Mezovský, Holiga, Nádašdi, Burzala, Kadlubiak, Oško, Oravec – Rožník, Kuric, Bartík – Števuliak, Lichanec, Uram – Brezniak, Piatka, Laco – Marcinko, Lištiak, Janček.

HC Dukla Senica:

Račko – Pavešic, Šimon, Grman, Šohajda, Žitňanský, Černý, Fian – Pekarčík, Videlka, Romančík – Trenčan, Řezač, Klíma – Saliji, Dobrý, Ružička – Dvonč, Kotzman, Daniel.

Rozhodca: Babeliak – Číž, Kollár

Diváci: 439

O sezóne po sezóne s Generálnym manažérom

16.03.2020: Posezónny rozsiahli rozhovor s Generálnym manažérom.

celý článok

Ďakujeme za podporu

24.02.2020: Ďakujeme všetkým našim fanúšikom za podporu v sezóne 2019/2020.

celý článok

Slovan vs. MHK 32 LM

21.02.2020: V poslednom kole základnej časti tohtoročnej edície Tipsport ligy sme podľahli v Bratislave Slovanu.