V meste barlolámača iba bod

V kúpeľnom meste Piešťany, kde sídli a hráva túto sezónu svoje domáce zápasy Slovenská reprezentácia do dvadsať rokov sa v utorok predstavili Liptáci.

Mladí reprezentanti tento rok predvádzajú výborné výkony a mali v tabuľke pred zápasom s nami už 6 bodov. Nečakalo nás v šesťdesiatich zápasových minútach nič ľahké.

A to sa od úvodu aj potvrdzovalo. Mladíci dobre korčuľovali a Košarišťan veru musel párkrát ukázať svoje umenie. Hralo sa hore – dole a hra mala svižné tempo. V 7.minúte si domáci museli odsedieť trest za príliš veľa hráčov na ľade, Liptáci ale šancu na úvodný gól nevyužili. Keď v 14.minúte putoval na trestnú lavicu Števuliak a domáci rovnako nedosiahli gól, prvá tretina skončila bez streleného gólu.

Druhá tretina už konečne priniesla aj gólové korenie. Ako funguje stará pravda, nedáš – dostaneš, sa ukázalo pred prvým domácim gólom. Najprv Matúš Sukeľ neuspel v obrovskej šanci, keď osamotený pred Durným po Uramovej krásnej prihrávke spoza bránky nedokázal prestreliť domáceho brankára. Prišiel tak trest mladíkov. Jaško po Kundríkovej prihrávke v prečíslení dvoch proti jednému poslal puk do siete popri presúvajúcom sa Košarišťanovi. „EŠKA“ bola v druhej tretine lepšia, hráči prestrieľali súpera, toho ale držal nad vodou mikulášsky odchovanec Durný v domácej bráne. Do kabíny po druhej tretine sme bohužiaľ šli s jednogólovým mankom.

Tretia tretina sa už niesla iba v réžii našich hráčov. Veľké šance Spilara v samostatnom nájazde či Števuliakova tyčka po teči Langhammerovej strely ale ku gólu stále neviedla. Ten prišiel až v polovici tretej tretiny. Matúš Sukeľ získal v útočnom pásme puk po Rapáčovej bojovnosti, rýchlo si ho vymenil s Uramom a ten mu naservíroval prihrávku do prázdnej bránky a mladý útočník konečne poslal puk do domácej siete. „EŠKA“ aj naďalej pokračovala v nátlakovej hre a snažila sa streliť druhý gól. Ten prišiel v 57.minúte. Bačov nahodený puk od modrej čiary kuriózne prešiel až za Durného chrbát. Malé zadosťučinenie po premrhaných veľkých šanciach našich hráčov. K víťazstvu tento gól ale neviedol. O minútu nato sme hrali presilovú hru avšak, spravili sme chybu v útočnom pásme tesne po vhadzovaní a strelec prvého gólu Jaško individuálnou akciou upravil na 2:2. Ani predĺženie neurčilo víťaza zápasu, napriek opäť veľkým nevyužitým šanciam našich hráčov. Hlavne dvojica M.Sukeľ – Uram bola pre mladíkov priam nočnou morou, Durný v domácej bráne doslova čaroval. V samostatných nájazdoch sa bohužiaľ presadil iba jeden strelec, domáci hráč Musliu a našim hráčom tak zostali len oči pre plač.

„EŠKA“ sa najbližšie konečne opäť predstaví na domácom ľade, v piatok 29.9. tradične o 17:00, keď do „Kôlničky“ pricestujú hostia z neďalekého Popradu. Príďte podporiť našich chlapcov na ceste za dôležitými extraligovými bodmi.

Jedine HK 32!!!

HK Orange 20 – MHK 32 Liptovský Mikuláš         3:2sn (0:0,1:0,1:2,0:0 – 1:0)

Góly: 24. Jaško (Kundrik, Matejovič), 58. Jaško (Kundrik), rozh. náj. Musliu – 53. Sukeľ (Uram), 57. Bača

Strely: 25:39 (11:7,7:12,6:16,0:4)