HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Rysy

Vyhrali sme v Humennom!

V piatok, 18.9., odohrala „Eška“ historicky prvý súťažný zápas proti MHK Humenné. Zápas sa odohral na ľade mužstva z východného Slovenska.

Liptáci vstúpili do zápasu aktívne. Tréner Spišák nadiktoval hráčom od začiatku stretnutia aktívnu hru. Už v 3. minúte sa dokázali Liptáci presadiť. Nová posila v kádri MHK 32 Juraj Rožník si otvoril strelecký účet v novom drese. Presadil sa po peknej nahrávke Jančeka. Hostia aj po vsietenom góle pokračovali v aktívnej hre a držali domácich ďaleko od svojej bránky. Ani počas vylúčení Liptákov, sa Humenné nedokázalo usadiť v pásme hostí a pripraviť si šancu na skórovanie. Obrana Liptákov fungovala v tejto fáze zápasu na výbornú. Po skončení oslaboviek sa Liptáci vrátili k aktívnej hre, ktorá donútila domácich faulovať. V následnej presilovke sa po peknej kombinácii tretej päťky presadil Piatka. V závere tretiny ešte zaujal Dovinov zákrok pri strele Krempaského a nepríjemné zranenie Pavla Segľu, ktorého nešťastne  trafil puk do oblasti tváre. Prajeme mu skorý návrat na ľad. Do kabín šli Liptáci s dvojgólovým vedením.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie domáci. Krempaský peknou strelou v 24. minúte vymietol šibenicu Dovinovej brány. Brankár Liptákov nedokázal na dobrú strelu zareagovať. Hra bola v druhej tretine rozkúskovaná vylúčeniami. Hostia sa dostali aj do kratučkej nevýhody o dvoch hráčov. Domáci však nedokázali vypracovať tlak. Obrana Liptákov stála na pevných základoch. Hostia sa snažili hrať svoju hru, ale vylúčeniami si sami otupovali útočnú snahu. V 34. minúte domáci Nagy trafil hornú žŕdku Dovinovej bránky. Gól, ktorý padol na začiatku tretiny, bol v tejto časti hry jediný a s pocitom vedenia išli znova do kabín Liptáci.

Tréner Spišák mal pred poslednou tretinou v šatni asi ostrejší predslov, pretože Liptáci do záverečnej tretiny vkorčuľovali ako býci, ktorí uvideli červenú zástavu. Už v 42. minúte zvýšil Bartík na rozdiel dvoch gólov. Liptáci neprestali hýriť aktivitou a v 45 .minúte Lichanec strelil ďalší gól hostí. Tréner domácich si zobral po góle oddychový čas. V 48. minúte prišla veľká, individuálna chyba obrancu hostí a domáci Renčok znížil na rozdiel dvoch gólov. Liptáci potom svojou nedisciplinovanosťou dovolili hrať domácim hráčom dlhú presilovku o dvoch hráčov, ktorú Pacalaj po štyridsiatich sekundách využil na strelenie kontaktného gólu. Hostí však tento moment prebral z letargie. Umnou hrou už do konca zápasu nepustili domácich do tlaku. Snažili sa mať puk na svojich hokejkách a domácich držali na dištanc od Dovinovej brány. Úspešne sa im to podarilo, a tak si pripísali do tabuľky ďalšie víťazstvo.

Najbližšie sa „Eška“ predstaví pred domácim publikom. V stredu 23.9. o 17:00 hostí MHK 32 súpera zo Záhoria, Duklu Senica. Veríme, že tento úspech na Vihorlate dodal našim hráčom sebavedomie a budú pokračovať vo víťaznom ťažení. Všetci v stredu na hokej!!!

MHK Bemaco Humenné – MHK 32 Liptovský Mikuláš     3:4 (0:2,1:0,2:2)

Góly: 25. KREMPASKÝ (Roháč, Ihnaťo), 49. RENČOK (Pacalaj, Hopkovič), 53. PACALAJ (Hopkovič, Krempaský) – 3. ROŽNÍK (Janček) 18. PIATKA (Oško, Brezniak), 43. BARTÍK (Kuric, Uram), 46. LICHANEC (Burzala)

MHK Bemaco Humenné: Kmeť – Krasničan, Pacalaj, Segľa Pavol, Hopkovič, Segľa Martin; Nagy, Grega, Podsedlý, Roháčik, Mihalič; Roháč, Kramár, Ihnaťo, Šeliga, Krempaský; Renčok

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina – Mezovský, Holiga, Nádašdi, Burzala, Oško, Kadlubiak, Janči, Oravec – Marcinko, Kuric, Bartík, Uram, Lichanec, Cibuľa, Brezniak, Piatka, Lištiak, Janček, Laco

Rozhodca: Tornay Juraj, Bc. (HR1), Hric Peter, MVDr. (ČR1), Smerek Vladimír (ČR2)