Prehra v Považskej Bystrici + VIDEO

V stredu 16.9. odohrala „EŠKA“ zápas v Považskej Bystrici.

Tento zápas sa nám moc nevydaril. Súperovi sme nestrelili ani gól a prehrali najtesnejšie 0:1.

Liptáci začali aktívne, mali korčuliarsku prevahu a puk na hokejkách častejšie ako súper, ale nepodarilo sa im prekonať brankára domácich. Lištiak nastrelil brvno, Nádašdi neuspel v samostatnom nájazde a ani ďalšie šance neskončili gólom hostí. Dovina sa zase vyznamenal pri strelách Valacha a Rosenberga. V presilovke hostí strieľal Oško, ale ani jeho pokus nepriniesol pre „Ešku“ vytúžený gól. Liptáci boli v prvej tretine aktívnejším tímom, avšak do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Na začiatku druhej tretiny mal Uram veľkú príležitosť na skórovanie, ale ani tentoraz sa skóre nezmenilo. V prvej polovici druhej tretiny hru kúskovali vylúčenia  na oboch stranách. V 32.minúte zaujalo prečíslenie troch proti dvom, ktoré však domáci hráči nedokázali zakončiť gólom. V 37.minúte prepadla Dovinovi strela Nováka, stihol ju však včas prikryť. V 38.minúte dobre zapracoval Marcinko, ale ani jeho pokus neskončil v sieti. V 40.minúte, štrnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny diváci vzhliadli prvý gól. Valo z ľavej strany nakorčuľoval do pásma a z kruhu, spoza obrancu prekonal Dovinu, ktorému puk prešiel medzi lapačkou a betónom. Do záverečnej tretiny tak išli Liptáci s jednogólovým mankom.

Tretia tretina začala strelami Holigu, Mezovského a šanci Urama. Hostia sa snažili tlačiť do zakončenia a prekonať Kompasa. Ten však odolával. Domáci hrozili z prečíslení. Hlavne Pataky a Rosenberg nebezpečne strieľali na Dovinovu bránku. V druhej polovici záverečnej tretiny si už hostia nedokázali vytvárať súvislejší tlak. Hral sa bojovný hokej a domáci zubami – nechtami bránili svoje vedenie. Vďaka vynikajúcemu výkonu brankára Kompasa sa im to nakoniec aj podarilo. Brankár Kompas bol ústrednou postavou zápasu. Útočníci „Ešky“ si s ním nedokázali počas celého zápasu poradiť.

HK 95 Považská Bystrica – MHK 23 Liptovský Mikuláš          1:0 (0:0,1:0,0:0)

Gól:  40. Valo (Dubeň)

Strely: 19:24

HK 95 Považská Bystrica: Kompas(Buliš) – Hriňa, Majerčík, Filo, Prášek, Šefčík, Dubeň, Teska – Ligas, Koleda, Čičala – Rosenberg, Paleček, Jarab – Valo, Rufati, Hudec – Berák, Pataky, Novák

Tréner : Meszároš

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina (Pravda) – Mezovský, Holiga, Nádašdi,Burzala, Kadlubiak, Oško, Janči – Marcinko, Kuric, Bartík – Uram, Lichanec, Laco – Brezniak, Piatka, Lištiak- Rožník

Tréner : Spišák

Rozhodca: Valach, Hanko, Ševčík