Porazili sme Michalovce! FOTO + VIDEO

V piatok 11.9. sme po prvýkrát videli Liptákov na domácom ľade. Ich súperom boli Michalovce.

Domáci začali zostra a už v druhej minúte sa rútil Uram sám na hosťujúceho brankára. Obrancovia hostí ho faulovali a rozhodca nariadil trestné strieľanie.  Samostatný nájazd dlhovlasý harcovník rutinérsky premenil pomedzi betóny brankára na vedúci gól. Lepší návrat na domáci ľad po 15 rokoch si nemohol priať. Liptáci naďalej búšili do súpera. Do 10. minúty zaujali šance Lichanca, Marcinka a Lištiaka. Hostia z Michaloviec boli priebehom prvej tretiny očividne zaskočení. Michalovčania sa po prvýkrát vážnejšie dostali pred Dovinu až v 18. minúte a hneď bol z toho gól. Bánovský vkorčuľoval do pásma, pekne sa zbavil Kadlubiaka a nedal Dovinovi šancu.  Liptáci však pokračovali v aktívnej hre a ešte do prestávky sa stihol presadiť Brezniak. Pri pravom mantinely sa zbavil protihráča, natlačil sa na os ihriska a prestrelil brankára hostí. Do kabín tak predsa len odchádzali spokojnejší domáci.

Domáci začali druhú tretinu presilovou hrou. Tá im však nevyšla podľa predstáv. Michalovce v nej mali veľkú šancu po chybe Urama pri rozohrávke. Zostala však nepotrestaná. Nepresnosti v rozohrávke domácich sa však opakovali a Michalovce už ďalšou príležitosťou nepohrdli. Huňady popod Dovinou betón vyrovnal. Domáci v tejto fáze hrali nedôrazne a hostia prebrali iniciatívu. Lepšie korčuľovali a domáci sa tak dostávali do problémov. V 11. minúte ešte Dovina vytiahol pekný zákrok proti strele hosťujúceho útočníka, ktorá smerovala do prázdnej bránky, ale hostia stále tlačili a domáci obrancovia zabudli pri pravej tyčke na Faitha a ten prvý raz v zápase poslal hostí do vedenia.  O minútu išiel domáci hráč na trestnú lavicu a hostia mali ideálnu príležitosť zvýšiť vedenie. Stal sa však pravý opak. Lichanec išiel v oslabení odvážne za pukom až za bránku hostí, tam ho v súboji s obrancom vydoloval a poslal pred bránku, kde prikorčuľoval Uram. Aj keď sa hosťujúci hráč snažil zabrániť v streľbe, Uram si rutinérsky počkal na pohyb obrancu aj brankára a do pravej šibenice vyrovnal stav stretnutia. V závere michalovskej presilovky si išiel na trestnú lavicu sadnúť k Nádašdimu aj Mezovský a hostia si zahrali krátku, šesť sekundovú, presilovku o dvoch hráčov. Hostia sa usadili v pásme domácich. Vytvorili veľký tlak, ktorý pokračoval aj po presilovke, ale Dovina podržal domácich dobrými zákrokmi. Do tretej tretiny tak vstupovali obidva tímy za nerozhodného stavu.

Na začiatku tretej tretiny išiel hosťujúci hráč na trestnú lavicu. Domáci sa usadili v útočnom pásme. Druhá formácia dobre kombinovala. Burzala sa dostal k nebezpečnej strele po Uramovej nahrávke, Okoličány bol ale pozorný.  V 7. minúte išiel zohrievať trestnú lavicu domáci Holiga. Hostia v nej nič nevymysleli a na konci prišiel trest. Holiga naskočil na ľad, hosťujúci obrancovia v zápale útočenia pozabudli, že z trestnej lavice im skočil hráč na ľad a Lichanec peknou prienikovou nahrávkou poslal Holigu do nájazdu, ktorý obranca domácich premenil na gól strelou pod lapačku Okoličányho. Ten ešte nadôvažok po inkasovanom góle dostal osobný trest 2+10 za nešportové správanie. Domáci využili presilovku na vytvorenie tlaku, ktorý pokračoval aj po návrate hráča Michaloviec na ľadovú plochu. Hostí zamestnala druhá a tretia formácia domácich. V 14. minúte sa pekným zákrokom pripomenul Dovina. V 15 .minúte otupila snahu Michaloviec ďalšia oslabová hra, ktorá prišla po dobrej práci Lichanca a Lištiaka v rohu hosťujúcej tretiny. Domáci sa už netlačili moc do zakončenia a umnou hrou kontrolovali priebeh hry. Minútu a pol do konca stretnutia prišlo ešte ďalšie vylúčenie hostí. Tí skúsili ešte v závere odvolať brankára, aby vyrovnali počet hráčov na ľade, ale nepomohlo to. Liptáci drámu nepripustili a držali puk mimo Dovinovej bránky. Pripísali  si tak prvú výhru v sezóne. Diváci ich potleskom vyprevadili do šatne. Dnes bolo na ľade cítiť hlavne Mareka Urama, ktorý si návrat na domáci ľad užíval plnými dúškami.

Liptovský Mikuláš - Dukla Michalovce 4:3 (2:1,1:2,1:0)

Góly: 1:17 Uram 1:0 17:34 Bánovský(Drotár, Kubát) 1:1  19:21 Brezniak (Lištiak)2:1  21:50 Huňady (Faith, Banovský) 2:2  31:08 Faith (Čížek, Drotár) 2:3 32:42 Uram 3:3  49:12 Holiga (Lichanec, Nádašdi) 4:3

Zostava MHK 32: Dovina - Mezovský, Holiga, Nádašdi, Burzala, Oško, Kadlubiak, Janči, Oravec - Marcinko, Kuric, Bartík, Uram, Lichanec, Cibuľa, Brezniak, Piatka, Lištiak, Janček, Laco

Rozhodovali: Husár - Štofančík, Vyšný   510 Divákov