HK Dukla Trenčín
HK Rysy

Prvý prípravný zápas + Foto

V Popradskej aréne vyzvali domácich Kamzíkov.

Diváci sa ani nestačili usadiť a Andrej Laco pomedzi betóny prestrelil domáceho brankára. Od začiatku sa hral svižný hokej, hlavne druhá formácia Liptákov, ktorá hýrila aktivitou, bola pre súpera problém. V 9.minúte po chybe hosťujúceho obrancu domáci nepresne zakončili. V 11.minúte po prečíslení 2 na 1, Laco po Cibuľovej nahrávke nepresne vystrelil. Druhá polovica prvej tretiny začala našou oslabovou hrou, v ktorej bol bolestivo nastrelený Bartík. V 16. minúte po prečíslení 3 na 2 popradský hráč po spätnej prihrávke dlho váhal so strelou a vracajúci sa hráč mu puk vypichol. V 18.minúte zaujala séria striel tretej liptáckej formácie. V závere tretiny stihol Poprad vyrovnať. Po prehratom buly v obrannom pásme si Liptáci zle prebrali hráčov a nikým neatakovaný Rapáč vyrovnal.

Po úvodnom buly druhej tretiny sa dostali do obranného pásma Liptákov popradskí útočníci, a po vyšachovaní obrany mali obrovskú šancu na gól. Následne dorážajúci obranca trafil klbko hráčov, ktorí ležali v bránkovisku spolu s brankárom. V druhej minúte išiel na tresnú lavicu Popradčan Rapáč. V presilovke predviedli peknú kombináciu Cibuľa so Sukeľom a zakončujúcim Lacom. V poslednej chvíli vystrčil popradský brankár pravý betón. V 8.minúte si v strednom pásme prebral osamotený puk navrátilec Cibuľa, vkorčuloval do popradského pásma, kde sa ho snažili odzbrojiť dvaja protihráči, ale krásnou sériou kľučiek sa ich zbavil a puk z pravej strany umiestnil do ľavého rožku popradského brankára. Naozaj krásny gól. V 12.minúte zaujala strela Patrika Oška po Piatkovej nahrávke. V 15.minúte šanca pre Poprad, znova po prehratom buly v obrannom pásme Liptákov. V 17.minúte po chybe obrancu veľká šanca pre Poprad. V 18.minúte už Liptáci tlak neuniesli a po enormnom tlaku na 2.formáciu Poprad vyrovnáva na 2:2. V závere tretiny si ešte Poprad vypracoval ďalšiu nebezpečnú akciu, po ktorej zostal puk medzi betónmi nič netušiaceho Dovinu.

Tretia tretina začala strelou Laca po Holigovej nahrávke. V druhej minúte sa Liptáci znova dostávajú do vedenia, keď po nahrávke z rohu ihriska od Marcinka, sa nikým nekrytý Cibuľa pred brankárom nemýlil. V 10.minúte pri vylúčení Baču, Dovina likviduje veľkú šancu Popradu. V 13.minúte sa za bránou zbavil popradský hráč obrancu, vykorčuľoval pred bránu, ale Dovina jeho pokus chytil. V 14.minúte Dovina vyráža tvrdú strelu spoza obrancu. V tejto časti hry začínajú ľad ovládať emócie a hráči sa stretávajú v potýčkach. Rozhodca vylučuje na oboch stranách, a tak sme svedkami dokonca aj hry 3 na 3. V 16.minúte znova ľad zachvacujú emócie, keď v rohu obranného pásma Liptákov sa ležiaci Bartík dostáva do potýčky s popradským hráčom. Aj keď nejaví záujem o bitku, aj on putuje na tresnú lavicu. V 17.minúte nás konečne opäť zaujme hokejový prvok. Po bekendovej strele Laca brankár chytá. V 18.minúte Laco putuje na tresnú lavicu. Po buly a nahrávke obrancu na osamoteného hráča pred bránkou Dovinu, náš brankár posúva korčuľou konštrukciu bránky. Rozhodca to posudzuje ako úmysel, a tak nasleduje trestné strieľanie. Dovina chytá po zákroku ľavým betónom. V 19.minúte príde ku kurióznemu striedaniu brankárov hostí, keď Dovina si chce vymeniť nalomenú hokejku, ale rozhodcovia ho vykazujú na striedačku. Do hry tak na pár sekúnd zasahuje jeho náhradník, Dzuroška. Kryje jednu strelu. Zápas už Liptáci aj pri power play Popradu ukončujú víťazstvom. Na to, že to bol len prípravný zápas, sa hral v slušnom, svižnom tempe.

HK Poprad – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly a asistencie: 20. B. Rapáč, 38. Paukovček (Kadura) – 1. A. Laco (Cibuľa, J. Sukeľ), 28. Cibuľa (Marcinko), 42. Cibuľa (Marcinko)

Zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Dovina (Dzuroška) – Mezovský, Janči, Kadlubiak, Holiga, Burzala, F. Oravec, Mat. Bača, I. Oško – Marcinko, Kuric ("C"), Bartík ("A") – A. Laco, Cibuľa, J. Sukeľ – Janček, Piatka, P. Oško

HK Poprad: Sedlačko (Jaščur) – D. Šterbák, Kolba, Pitka, Fabian ("C"), Kasík ("A"), Ťavoda, Gáborčík – Kadura, Paukovček, Štrauch – B. Rapáč, Krasničan, R. Rapáč – Vosyka, Jabrocký, Števuliak