Pod Pustým hradom za dva body! + FOTO

pridané: 11.11.2016

„EŠKA“ sa v prvom zápase po reprezentačnej prestávke predstavila na ľade Zvolena.

V kádri Liptákov nastali počas ligovej prestávky dve zmeny. Káder opustili útočníci Kadura a Brezniak. Kadura zamieril po ukončení zmluvy do Martina a Ivan Brezniak si odskočil na hosťovanie na ďaleký východ do Michaloviec. Naďalej ale zostáva mikulášskym hráčom. Do bránky sa vrátil po zranení triesla Karol Križan.

Domáci sa do hostí pustili zhurta a ovládli dianie aj hru v prvej tretine.  Už v štvrtej minúte domáci McGregor otvoril skóre stretnutia. Liptáci sa nevedeli dostať do tempa a Zvolenčania ich pred Baroša nepúšťali. V ôsmej minúte Žilka pridal druhý gól domácich a Zvolen mal našliapnuté na víťazstvo. Križan ale chvalabohu viac pukov za svoj chrbát nepustil a hostia tak po prvej prestávke prehrávali, napriek veľkej snahe domácich, iba o dva góly.

Od začiatku druhej tretiny Liptáci očividne ožili. Vyrovnali hru, a smerom dopredu boli aj oni nebezpečnejší. V tretej minúte prostrednej tretiny sa hosťom podarilo znížiť, keď prečíslenie dvoch proti jednému upratal Sukeľ, po Kriškovej vynikajúcej nahrávke, za Barošov chrbát. Mráz potom mohol opäť domácim vrátiť dvojgólové vedenie, Križal ale dobre zasiahol. Pri vylúčení Róberta Hunu sa Sukeľ dokázal natlačiť pred Baroša, vyrovnanie ale jeho aktivita nepriniesla. Keďže Puliš ani McGregor puk za Križana nedopravili, v druhej tretine sme videli iba jeden gól, ktorý znamenal zníženie náskoku domácich.

Záverečná tretina začala Mrázovou šancou tesne po úvodnom buly. Potom ale Liptáci ovládli hru, a tak ako v prvej tretine boli aktívnejší domáci, v tej záverečnej zobrali opraty do rúk hráči „EŠKY“. Aktívnou hrou sa snažili vyrovnať stav. V polovici tretiny mohlo byť vyrovnané. Kriškova strela však skončila iba na ľavej tyčke domácej bránky. V 52.minúte prišiel blesk z jasného neba. McGregor od ľavého mantinelu trafil nekompromisne do siete a domáci viedli znova o dva góly. Liptáci našťastie okamžite kontrovali, a prinavrátili gólovú stratu na jeden gól. Veterán Marek Uram si rutinérsky nakorčuľoval spoza brány a nikým nekrytý prekvapil Baroša strelou do vinkla. Asistenciu pri tomto góle si pripísal Jakub Makovský.  Hostia sa naďalej aktívne tlačili do priestoru pred domácou bránkou, a bolo vidieť že idú za vyrovnávajúcim gólom. V 57.minúte Róbert Huna domácu bránku ešte nedokázal odkliať a vyrovnať tak gólový stav. Stopäť sekúnd pred koncom tretej tretiny si tréner Spišák na mikulášskej striedačke zobral oddychový čas a hostia hrali power play. V nej sa hráči „EŠKY“ nasťahovali do útočného pásma a zatlačili domácich. Vykúpenie v podobe vyrovnávajúceho gólu priniesla Faithova strela šesťdesiatpäť sekúnd pred záverečnou sirénou. Faith trafil Baroša najprv do hrude, odtiaľ sa puk vymrštil do vzduchu a nakoniec pomaličky doplachtila až do siete. Na striedačke hostí zavládla veľká radosť. Po remíze v riadnej hracej dome tak nasledovalo klasické päť minútové predĺženie tri na tri.

To nemalo dlhé trvanie. Po štyridsiatich sekundách Liptáci rozhodli o svojej výhre. Najlepší hráč hostí v záoase, Matúš Sukeľ, dostal prihrávku na modrú čiaru, potiahol si puk a príklepom tvrdo vystrelil. Najprv to vyzeralo, že Baroš jeho strelu chytil, ale tá pomaličky prešla pomedzi jeho betóny až do siete. „EŠKA“ si tak pripísala do tabuľky ďalšie dva body.

Najbližšie sa MHK 32 Liptovský Mikuláš predstaví na ľade Žiliny. Zápas sa odohrá v nedeľu 13.11. o 17:00. Domácim priaznivcom sa naši hráči predvedú opäť v STREDU 16.11. v tradičnom čase o 17:00. V „kôlničke“ privítame súpera najvyššieho rangu. Pricestujú hráči majstrovskej Nitry.

18.kolo

HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš                       3:4pp (2:0,0:1,1:2 – 0:1)

Góly:  4. McGregor (B.Mráz), 8. Žilka (Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) resp. 23. M.Sukeľ (Kriška, Uram), 52. Uram (Makovský), 59. Faith (Huna Ru., Uram), 61. M.Sukeľ

Strely: 33:24 (13:2,15:6,5:15)