HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Prvý tohtosezónny tréning na ľade + Foto

V pondelok 27.7.2015 vykorčuľovali prvý krát na ľad aj hráči MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Keďže ľad v hlavnej Enel aréne sa bude pripravovať až v druhej polovici augusta, prvé týždne absolvujú hráči tréning v susediacej JL aréne.

Trénerovi Spišákovi sa hlásili všetci hráči, ktorí absolvovali letnú prípravu, či už s mužstvom, alebo individuálne. Matúš Sukeľ a Matej Moravčík sa už pripojili k reprezentačnému výberu do 20 rokov, kde budú pravdepodobne pôsobiť v ďalšej sezóne. K mužstvu sa naopak pripojili Ivan Oško a Ivan Hricko, ktorí prišli na skúšku. Tak ako tréner Spišák deklaroval už dávnejšie, tréningy budú prebiehať dvojfázovo na ľade, v telocvični resp. posilňovni.

„Som rád že hráči prišli v dobrej kondícii a neboli po dovolenkách zanedbaní. Prvú tréningovú jednotku zvládli v dobrom tempe, samozrejme, zoznamujú sa po dlhšom čase s pukom, ale to je normálne. Teraz je prvoradé, aby na sebe pracovali ako doteraz, pretože ako som spomínal už skôr, som s nimi zatiaľ spokojní. Verím, že budeme v takejto pohode pokračovať aj ďalšie týždne.“ Povedal dobre naladený tréner Spišák s úsmevom na tvári.

Na ľade bol samozrejme aj Ivan Droppa, asistent trénera, ale aj predseda predstavenstva klubu. Spýtali sme sa ho, ako bude pokračovať leto nielen na ľade, ale aj na funkcionárskom poli. „Rovnako ako tréner Spišák som rád, že chlapci začali s úsmevom, verím že im vydrží až do konca prípravy (úsmev). Ku kádru poviem asi len toľko, že určite ešte príde doplnenie o ďalších  hráčov. Potrebujeme doplniť hlavne obranné rady. Verím, že v čo najbližšej dobe budú s nami na ľade ďalší adepti na Mikulášsky dres.“

Toľko slová dvoch najpovolanejších ľudí v tejto fáze prípravy. Verím, že Vás budeme v krátkom čase informovať o ďalších príchodoch hráčov do našej šatne. Prvý tréning absolvovali  na ľade nasledovní hráči, medzi ktorými sú aj takí (zelený dres), ktorí s mužstvom majú povolenie trénovať, ale nejde o hráčov Mikulášskej EŠKY:

Dovina, Dzuroška, Križan – brankári

Červení: Uram, Sukeľ Jakub, Cibuľa, Kadlubiak, Holiga

Modrí: Kuric, Bartík, Marcinko, Mezovský, Janči

Žltí: Janček, Piatka, Brezniak, Burzala, Oravec Filip

Siví: Lištiak Andrej, Hricko

Zelení: Huna Ru., Huna Ri., Plch, Jurčina, Oško Ivan

 

Na záver si ešte pripomenieme zoznam prípravných zápasov EŠKY:

4.8. Poprad - Liptovský Mikuláš

6.8. Martin - Liptovský Mikuláš

11.8. Liptovský Mikuláš – Martin (JL aréna)

14.8. Liptovský Mikuláš – Žilina (JL aréna)

18.8. Detva – Liptovský Mikuláš

26. - 28.8. Účasť na Spišskom pohári (3 zápasy)

31.8. Žilina - Liptovský Mikuláš

2.9. Liptovský Mikuláš – Detva (Enel aréna)