Pod hradom Matúša Čáka facka.

Liptáci sa v rámci ôsmeho kola predstavili na ľade Trenčianskej Dukly.  Z mesta, do ktorého už niekoľkokrát zavítal slávny Stanley Cup, sme si odviezli vysokú prehru.

Liptáci v zostave s uzdravením Jozefom Štumpelom začali dobre. V 5.minúte pri napádaní súperovej obrany Bohunický zle usmernil puk, ktorý sa v dostal k Róbertovi Hunovi a ten do odkrytej bránky pohotovo otvoril skóre stretnutia. Tento gól ale hosťom viac uškodil ako pomohol. V 8.minúte hostia ponúkli domácim prvú presilovú hru a na jej konci „vojaci“ strelili vyrovnávajúci gól.  Kozák si šikovne počkal, kým Veilleux bude dostatočne cloniť pred Križan a následne vyslal strelu, ktorú kanadský center tečoval do siete. V tejto fáze mali aktivitu na hokejkách domáci hráči. Tá sa im vyplatila v 18.minúte. Olvecký zaviezol puk do útočného pásma, kde ho prenechal Hlinkovi a ten strelou švihom prekonal Križana. O minútu nato už bolo skóre o dva góly. Liptáci si nedali pozor po inkasovanom góle na tlak a prišiel ďalší trest. Michal Novák dostal peknú prihrávku od Lukáša Nováka a vymietol Križanovi pravý horný roh bránky. Dva góly rýchlo za sebou pred prvou sirénou nahlodali psychiku hostí.

Druhá tretina nestihla ani poriadne začať a domáci rozhodli o osude stretnutia. V 22.minúte Tybor pekným blafákom oklamal Križana a domáci viedli už o tri góly. Aktívnejší domáci sa tlačili pred bránku a ohrozovali Križana. Na stave nič nezmenil ani Rudolf Huna ktorý spoza bránky dobre vykorčuľoval a ohrozil Cháberu. Situáciu museli rozhodcovia konzultovať s videorozhodcom, ktorý posúdil akciu ako nie gólovú. „EŠKA“ nedokázala využiť ani ponúknutú presilovku v 35.minúte, začo prišiel trest. Trenčania po ubránení presilovky získali útočné pásmo a buly pred Križanom. Hlinka vyhral buly na Olveckého a jeho strela skončila v sieti za bezradným brankárom, ktorý mal zakrytý výhľad. Po druhej tretine domáci viedli o štyri góly.

Do tretej tretiny nastúpil do bránky Liptákov namiesto Križana mladý Nagy. V tretej tretine už hra nemala požadované tempo a zápas sa v podstate len dohrával. Liptáci sklamaní výsledkom sa síce snažili streliť ešte gól, ich snaha ale končila na dobre organizovanej obrane domácich „vojakov“. Snaha sa Liptákom nedala uprieť, v tomto zápase však Trenčania predčili gólovo svojho súpera. V poslednej minúte zápasu v presilovke uzavrel skóre domáci Kozák, ktorý delovkou od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Liptáci si domov odviezli vysokú prehru, ktorá ich, dúfajme, zdravo nabudí do nedeľného domáceho zápasu proti Zvolenu.

Ako sme spomínali, „EŠKA“ sa predstaví v nedeľu 2.10. domácim priaznivcom v tradičnom čase o 17:00. Liptáci budú hostiť v „kôlničke“ hráčov spod Pustého hradu. Zvolenčania v predošlom kole rovnako prehrali a tak uvidíme, kto dokáže ukoristiť viac bodov.

8.kolo

Dukla Trenčín – MHK 32 Liptovský Mikuláš                      6:1 (3:1,2:0,1:0)

Góly: 10. Veilleux (Kozák, Olvecký) PP, 18. Hlinka (Olvecký), 19. M.Novák (L.Novák), 22. Tybor (Kalináč), 38. Olvecký (Hlinka), 60. Kozák (Drgoň) PP – 5. Huna Ro.

Strely: 35:25 (12:5,11:10,12:10)

Tresty: 3:4 + Nádašdi(LM) 10 min OT

Presilovky: 2:0

Dukla Trenčín: Chábera – Kozák, Drgoň, Holenda, M.Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Sojčík, R. Dlouhý, L. Novák – Gašparovič, Kalináč, Tybor – Hlinka, Veilleux, Ölvecký – Briestenský, J. Švec, D. Novák

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (41.A. Nagy) – Mezovský, Bobček, Stehlík, Nádašdi, M. Šiška, Moravčík, D. Kadura, Kadlubiak – Rich. Huna, Rob. Huna, Rud. Huna – Faith, Mat. Sukel, Kriška – A. Laco, Piatka, Lištiak – Stümpel, Kabáč, Števuliak

Rozhodcovia: M.Novák – Valo, Výleta