Fanklub Partizáni na 10. ročníku HBTF 2015 + Foto

Počas posledného júnového víkendu, od 26. do 28. júna, sa konal v Nitre 10. Ročník hokejbalového turnaja hokejových fanklubov. Podujatia sa zúčastnil aj Mikulášsky hokejový fanklub Partizáni.

Do turnaja šli s ambíciou nepodliezť minuloročné umiestnenie, hlavne sa zabaviť, a tajným prianím všetkých, bolo preniknúť do bojov o medaile.

Ako každý rok aj tento, boli najhorúcejším favoritom na víťazstvo Nitrania, po ktorých si brúsil zuby na majstrovskú trofej aj minuloročný obhajca z Popradu, či Žilinčania a Martinčania. Vlani skončili naši chlapci, po prehre vo štvrťfinále s Nitrou, na 6. mieste. Tento rok sa v základnej skupine postupne stretli so Žilinou, Bardejovom, Zvolenom a Košicami.

Úvodný zápas so Žilinou chlapcom moc nevyšiel, a prehrali 0:3. V druhom piatkovom zápase si napravili chuť, a po góloch Kutnára, ktorý sa trafil dva krát, a Paprčku, zdolali súpera 3:1. V prvom sobotnom zápase zdolali po veľkom boji súpera zo Zvolena 1:0. Gól znova strelil Kutnár. V zápase s Košicami, v ktorom sa hralo o druhé miesto v tabuľke skupiny B, však naši fanklubáci prehrali 3:0. Nevyhli sa teda v štvrťfinále silnému duu Nitra a Poprad.

Nakoniec im do nedeľného zápasu osud privial Nitru. Mohlo sa tak zopakovať štvrťfinále spred roka. Pre našich chlapcov to bolo naozaj to pravé vyvrcholenie turnaja. Bohužiaľ, s nešťastnou koncovkou pre naše farby MHK 32. Proti top favoritovi turnaja, ktorý hral pred vlastnými fanúšikmi, sa nezľakli, a chýbalo veľmi málo, aby sa zrodila senzácia.

V prvom polčase v presilovej hre po strele Paprčku, dorazil loptičku do bránky center prvého útoku Nemec, a outsider išiel do vedenia. Domácim sa ale podarilo ešte pred prestávkou vyrovnať. Priebeh zápasu však ukázal, že bojovné srdiečko by mohlo zdolať a prekonať aj kvalitu na opačnej strane. Keď v siedmej minúte druhého polčasu šli Partizáni hrať presilovku o dvoch hráčov, za faul a následné protesty lavičky domácich, mali naši chlapci veľkú šancu na strelenie gólu. Po 23 sekundách po strele Paprčku sa im to aj podarilo. Veľký favorit bol v tej chvíli vo veľkých problémoch. Osud ale Mikulášskym chlapcom nedoprial úspech. Nitra vyrovnala 13 sekúnd pred záverečným klaksónom po diskutabilnej situácii, keď rozhodcovia prehliadli, že gól bol dosiahnutý do siete Hrabinského po dotyku súpera s loptičkou po hre vysokou hokejkou. Keďže v predĺžení gól nepadol, rozhodli samostatné nájazdy. V nich mali Liptáci dva krát mečbal, ale ani to nestačilo, a v 13. sérii nájazdov sa rozhodlo o tom, že turnaj ukončia tak ako minulý rok, vo štvrťfinále.

Turnaj nakoniec vyhrala Spišská Nová Ves, keď porazila vo finále Nitru 1:0. Bronzové medaili zaveseli na krk Popradským hráčom, ktorý porazili Martin.

Slová predsedu Fans MHK 32 Partizáni Tomáša Šuryho:

„Tak určite, opäť sme dokázali, že mikulášsky fanklub nie je len o hokejových zápasoch na tribúne, ale že sme super partia aj mimo hokeja. Na hracej ploche nechal každý z nás všetko, žiaľ priniesť medailu sa nám nepodarilo.“ Napriek výsledkovému nezdaru, turnaj priniesol aj pozitíva - "Som rád, že sa k nám tento rok pridali aj mladí chalani, ktorí s nami doteraz chodili len fandiť na hokej. Aj toto je jedna z možností, ako rozšíriť fanklubácku základňu" dodal predseda Fans MHK 32 Partizáni.