HC 21 Prešov
HC Košice
HC Mikron Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Grotto Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Ako vnímajú prevod akcií klubu firme R. Ľuptáka hráči MHk 32 Liptovský Mikuláš?

Klub MHk 32 Liptovský Mikuláš by mal ísť do súkromných rúk. Rozhodla o tom verejná obchodná súťaž na prevod akcií spoločnosti a víťazom sa stala firma Róberta Ľuptáka R-STAV SK s.r.o., ktorá ponúkla na kúpu akcií sumu 151 200 eur. Záujem o klub prejavila aj firma DREVOMAX s.r.o. s ponukou 111 111 eur  a Tibor Višňovský so sumou 99 999 eur. Pre Ľuptáka pôjde už o tretie mesto, v ktorom by mal prevádzkovať hokejový klub. Reakcie na víťaza súťaže sú vo veľkej miere negatívne. Čo na to hovoria hráči, a ako vnímajú predaj akcií klubu R. Ľuptákovi?

 

Martin Kriška: "Ja som mikulášan a žijem tu celý život, čiže všetko toto, čo sa tu deje vnímam a dosť negatívne to na mňa pôsobí. Všetci vieme, že to vyhral pán Ľupták. Ja osobne ho súdiť nemôžem, pretože osobne ho nepoznám, nikdy sme sa nestretli, ale hovoria za neho skutky a činy či už sme videli nejaké tie videá kolujúce na internete alebo, čo som počul od kamarátov z hokejového prostredia o jeho správaní. Vidím výsledky za jeho pôsobenia v Detve, kde položil klub, rovnako v Prešove klub vypadol z Tipos extraligy. Takému človeku podľa mňa na hokeji v Liptovskom Mikuláši nezáleží, neverím tomu. Ja, ako mikulášan som tu celý život, poznám sa s veľa ľuďmi. To hokejové mikulášske hnutie stojí za mnou. Mal som veľa telefonátov, aby som niečo s tým urobil, hoci ja som malý "pán" na to, ale ako vravím, väčšina stojí za mnou či už fanklub, ľudia okolo hokeja, nejakí sponzori, ktorí mi povedali, že tomu pánovi na hokej nedajú nič... Nechápem, prečo sa sem pán Ľupták tiská, keď ho tu nik nechce a nie je tu vítaný. V Liptovskom Mikuláši mu sponzorsky nepomôže nik, okrem mesta, ktoré schvaľuje dotáciu na hokej každý rok. Ja som pred dvoma rokmi podpísal zmluvu na tri roky, čiže ešte mám zmluvu na nastávajúcu sezónu. S pánom Michalíkom som si podal ruku, dohodli sme sa, že moju kariéru aj pri ňom ukončím, keďže nejaký ten rok už mám odohratý v extralige aj za Liptovský Mikuláš. Ja som tu doma a toto si na triko vziať nechcem. Pán Michalík keď mi dal ruku a povedal, že to takto bude tak to aj vždy splnil vždy a mali sme spolu korektný vzťah. Budem bojovať do posledných síl za to, aby sa to zvrátilo. Ak to naozaj pán Ľupták podpíše, tak aj keď mám platnú zmluvu ja pod ním hrať hokej v Liptovskom Mikuláši nebudem, to je moje konečné rozhodnutie. Ukončenie mojej kariéry v Liptovskom Mikuláši som si predstavoval trošku inak, ale žiaľ život je taký.. Stále však verím, že to dopadne dobre. Názor ako ja má aj väčšina chalanov v šatni, určite nikto nevystúpi, pretože sú to mladí chalani, majú mladé rodiny a je to ich živobytie. Nikto im to nezazlieva, boja sa, že prídu o prácu. Ja to beriem, ja už mám svoj vek a našťastie nie som závislý na hokeji."

Michal Valent: "Úprimne som z toho sklamaný, čo sa deje v mikulášskom hokeji. Som v meste krátko tak presne nevidím do toho prečo sa mesto rozhodlo k predaju. Mrzí ma to, pretože po uplynulej sezóne príchodom nových trénerov sa veľa vecí zmenilo a klub bol nasmerovaný dobrým smerom. Veľa hráčov tu chcelo zostať a dosiahnuť náš cieľ, ktorým je play-off. Teraz nevieme čo bude. Úprimne nemáme žiadne informácie a zavládla veľká neistota... Ja pána Ľupáka nechcem hodnotiť. Neviem dôvody prečo sa zapojil do súťaže o mikulášsky klub. Uričte pre klub a mesto to nie je dobré, že fanúšikovia to takto negatívne vnímajú a môže to priniesť problémy či už so sponzormi, ale aj v návštevnosti ľudí na zápasoch počas nastávajúceho ročníka. A hokej sa má v prvom rade robiť pre ľudí."

Peter Novajovský: "Túto situáciu vnímam veľmi čierno pre mikulášsky hokej. Všetci vieme akú minulosť a správanie má pán Ľupták, a to určite nie je reklama na hokej. Po vyhlásení výsledkov súťaže v Liptovskom Mikuláši nastalo rozčarovanie nielen medzi hráčmi, ale aj medzi fanúšikmi a celkovo ľuďmi a silno pochybujem, že niekto zo sponzorov bude chcieť spolupracovať s týmto pánom. Pre mňa osobne je to veľké sklamanie. Zmluvu som tu podpisoval na novú sezónu za pána Michalíka a trénera Bokroša a Hrnčára, lebo mám s nimi veľmi dobré a korektné vzťahy. Ale v prípade prevzatia klubu do rúk pána Ľuptáka si neviem predstaviť ďalej spoluprácu s mikulášskym klubom. Čo mi je ľúto, ale z morálneho hľadiska to pre mňa nie je možné."