HC 21 Prešov
HC Košice
HC Mikron Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Grotto Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

Na slovíčko s Michalom Valentom

Máš za sebou prvú sezónu v našom drese, ako by si zhodnotil z tímového a osobného hľadiska?

Sezóne určite nebola jednoduchá. Z tímového hľadiska si myslím, že sme hrali dobrý hokej.S každým súperom sme hrali vyrovnané zápasy, len bohužiaľ veľa zápasov sme nezvládli v záveroch a tým pádom sme postrácali body, čo nám na konci sezóny chýbali. Tým pádom sme nesplnili náš cieľ hrať play-off, čo ma veľmi mrzí. Ale musím povedať, že v kabíne sme sa stretli dobrá partia, čo mala charakter, makali sme a dávali sme do toho maximum. Z osobného hľadiska viem, že to mohlo byť lepšie. Po piatich rokoch to bola veľká zmena, byť v novom tíme, v novom prostredí. Som, ale rád, že som odchytal veľa zápasov. Nabral som nové skúsenosti a verím, že sa posunieme vyššie a budeme hrať play-off.

Koho z dvojice Košice - Zvolen tipuješ na zisk majstrovského titulu v Tipos extralige? Máš v niektorom mužstve kamaráta/kamarátov, ktorému by si to prial viac?

Myslím, že to bude vyrovnaná séria. Prial by som to Zvolenu, uvidíme ako to dopadne. V každom z tímov mám kamarátov, ale vo Zvolene o niečo viac.

Okrem sledovania play-off Tipos extraligy tráviš svoj voľný čas určite aj aktívnym oddychom. Ako vyzerajú tvoje dni v tomto období? Tráviš čas na Liptove?

Po sezóne sme zostali v Liptovskom Mikuláši a máme v pláne tu zostať celé leto. Teším sa na leto na Liptove. Je to krásny kraj ktorý ponúka veľa možností. Prvé týždne po skončení som si dal úplne voľno, snažil som sa, čo najviac pomáhať manželke a užívať si čas s mojimi dievčatami.Teraz som už začal ľahkým tréningom, aby som sa, čo najlepšie pripravil na sezónu.

A, čo letná dovolenka? Si zástancom hotelového komplexu alebo skôr poznávacieho zájazdu?

Mám rád takú dovolenku, kde môže človek na týždeň úplne vypnúť. Tak určite hotelový komplex.

Si veľmi skúsený brankár a najlepšie vieš, ako má vyzerať tvoja letná príprava na nasledujúcu sezónu. Na čo sa v "neobľúbenej" letnej drine najviac zameriavaš?

Pre tento rok som sa rozhodol pár vecí v príprave zmeniť. Mám nový tréningový plán. Zatiaľ mám z toho veľmi dobrý pocit. A verím, že tá zmena ma zas posunie k lepším výkonom. Myslím, že športovec sa má a môže zlepšovať v každom veku. Motivácia a chuť do práce mi stále nechýba. 

Aj v nastávajúcej sezóne budeš hájiť farby nášho klubu. Ako sa cítiš v Liptovskom Mikuláši?

Na Liptove som spokojný a s celou rodinou sa nám tu páči. Čo sa týka hokeja a klubu bolo určite pár vecí, čo boli pre mňa nové a nebolo jednoduché si na ne zvykať. Ale verím, že do budúcej sezóny sa všetci zlepšíme. A prinesieme liptovskému fanúšikovi väčšiu radosť z hokeja.

Slovenská hokejová reprezentácia začala s prípravou na májové MS. Ktorá trojica brankárov by sa na základe výkonov mala objaviť v záverečnej nominácii podľa Teba?

Myslím, že nominácia brankárov je správna. Všetkých chalanov poznám a moc im fandím. Bude to pre nich náročné, lebo nemajú toľko medzinárodnej skúsenosti, ale spoločne s brankárskym trénerom Petrom Kosom to zvládnu a budú oporou mužstva. Veľmi sa teším, že v nominácii je aj Simon Latkoczy.

Vo svojej bohatej hokejovej kariére si už spolupracoval s rôznymi trénermi brankárov. Ako by si zhodnotil brankársku školu na Slovensku? Kde vidíš najväčšie negatíva skutočnosti, že slovenskí brankári sa v zahraničí presadzujú čoraz menej?

Mám na to svoj názor. Ale úprimne do toho ešte nevidím a tých informácií nie je veľa. Takže si ho radšej nechám pre seba. Ale verím, že sme na Slovensku schopní vychovať kvalitných brankárov. Len sa musí chcieť. Kde je chuť, tam je cesta.