HC 19 Humenné
HC Košice
HC MIKRON Nové Zámky
HC SLOVAN Bratislava
HC ‘05 Banská Bystrica
HK Dukla Ingema Michalovce
HK DUKLA Trenčín
HK GROTTO Spišská Nová Ves
HK Nitra
HK Poprad
HKM Zvolen
Logo
Logo

V podtatranskom derby zisk dvoch bodov

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 4:3pp (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 17. Michalík, 36. Karsums (Kriška, Pavúk), 38. Handlovský (Ventelä, Saari), 62. Kuru (Karsums, Ventelä) – 27. Bubela (Záborský, Drgoň), 29. Juhola, 59. Bubela (Drgoň, Svitana)


MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Durný) – Ventelä, Hudec, Novajovský, Pavúk, Diakov, Mezovský, Braun – Karsums, Kuru, Kriška (C) – Handlovský, Saari, Walega – Uhrík, Šmída, Michalík – Drábek, Vähätalo, Kalousek
Tréner: Ján Šimko


HK Poprad: Peters (Valluš) – Drgoň, Betker, Kotvan, Vainio, Bokroš, Meliško, Jasečko, Sokoli – Svitana (C), Skokan, Kukuča – Juhola, Bubela, Záborský – Paločko, Paukovček, Petráš – Valigura, Mlynarovič, Suchý
Tréner: Peter Mikula


Rozhodca: Stano, Žák – Jedlička, Valo

 

Lukáš Handlovský

"Samozrejme, sme radi za každý bodík, keď sa človek pozrie na tabuľku tak je to tam riadne nasekané. Jeden zápas tím vyhrá a poskočí hore, jeden prehrá a padá katastrofálne dole, takže každý bodík je super a super je, že sme trošku potiahli aj zápasovú víťaznú šnúru, síce za dva body ale aj tie dva body potrebujeme. Takže sme za to radi. Vedeli sme, že k nám príde veľmi silný súper, takže o to viac nás výhra teší."

Ján Šimko, tréner:

"V prvom rade sme šťastní za víťazstvo po trošku dlhšej repre pauze. Samozrejme, zápas nebol optimálny, ťažšie sa to rozbiehalo, ale v konečnom dôsledku sme radi, že to takto dopadlo poviem úprimne. V závere tretej tretiny sme mali prečíslenia, kde sme mohli potvrdiť tri body už skôr, ale naopak urobili sme faul tesne pred záverom a dostali sme sa na štyroch hráčov a inkasovali sme. Víťazstvo teší." V uplynulej sezóne ste pôsobili po boku trénera Petra Mikulu, ktorý sa vrátil po roku do Popradu, ako ste dnešný zápas vnímali?"Nepripúšťal som si žiadne nejaké osobné záležitosti. Ja trénujem Liptovský Mikuláš, Peťo sa vrátil do Popradu, takže každý si svoju robotu robí naplno, každý chce vyhrávať. Ja som rád, že dneska to vyšlo nášmu mužstvu, ale nejako špeciálne som to nevnímal."