„Béčko“ o majstra ligy!

pridané: 29.02.2016

„Béčko“ MHK 32 sa prebojovalo do finále 2. hokejovej ligy!

Naši chlapci z rezervy si pred sezónou stanovili cieľ postúpiť do play off 2. ligy, ktoré už malo celoslovenskú pôsobnosť. Tento svoj skromný cieľ už dávno splnili a preskočili ho míľovým krokom. Po postupe do semifinále cez prievidzského súpera sa im do cesty postavil veľký favorit na víťaza súťaže z neďalekého Dolného Kubína. Oravci vstupovali do série ako víťazi základnej časti 2. hokejovej ligy skupiny Východ. Našich chlapcov zdolali v základnej časti vo všetkých troch zápasoch, ale ako sa vraví, play off je iná súťaž, a to sa do bodky potvrdilo aj v tomto prípade.

V úvodnom zápase série, ktorý sa hral na našom domácom liptovskom ľade padlo sedem gólov. Naši chlapci dokázali otočiť nepriaznivý stav. Kubínčania do polovice zápasu potvrdzovali svoje kvality, a domácich nepúšťali do šancí. Naopak, dve svoje šance dokázali využiť a viedli o dva góly.  V závere druhej tretiny sa podarilo Oravcovi doslova dotlačiť puk do siete a znížil stratu „Béčka“ na jeden gól. Na začiatku tretej tretiny hostia pridali tretí gól do Melnovej siete a zdalo sa, že je rozhodnuté. To by však nesmeli hostia zaspať na vavrínoch. O dvanásť sekúnd znížil Legerský opäť na rozdiel jedného gólu a Liptáci ožili. Zatlačili Dolnokubínčanov do ich tretiny a o necelú minútu už svietil na tabuli vyrovnaný stav. Oravec svojim druhým gólom prinavrátil nádej na víťazstvo do mikulášskych radov. V záverečnej tretine dokázali domáci poslať na hosťujúcu bránku viac striel a tá posledná im priniesla vytúžené víťazstvo. Legerský v úplnom závere, a to doslova, poslal puk na Sedlačka a ten sekundu pred koncom kapituloval. Na domácej striedačke prepukla vlna radosti. „Béčko“ si v nervóznom zápase plnom vylúčení pripísalo dôležité prvé víťazstvo.

Druhý zápas semifinálovej série sa hral na dolnokubínskom ľade. Domáci, vedomí si toho, že musia vyhrať vstúpili do stretnutia aktívne. Hneď prvú presilovú hru premenili na otvárací gól. Dobre korčuľovali, nepridali však ďalší gól a prišiel trest. Legerský po Oravcovej prihrávke v pätnástej minúte vyrovnal stav stretnutia a ten vydržal až do prvej prestávky. Druhá tretina sa musela nezainteresovanému divákovi páčiť. Padlo v nej až šesť gólov, štyri do siete Melnu a dva do siete Sedlačka. „Béčko“ sa po dvoch góloch Školiaka dostalo do dvojgólového trháku, ten ale zmazali domáci štyrmi pukmi v Melnovej sieti. V tretej tretine domáci pridali ďalšie góly a výsledok prikrášlili. Vyrovnali stav série a vypýtali si rozhodujúci tretí zápas na oravskom ľade.

Prvá tretina záverečného zápasu série mala od začiatku vyrovnaný priebeh. Hráči si boli vedomí, aký dôležitý zápas prebieha. Gólový účet stretnutia otvoril jeden z najskúsenejších hráčov v mikulášskom drese Koniar, ktorý sa v presilovke dokázal uvoľniť a zakončiť svoj únik gólom. Domáci nedokázali gólovo odpovedať v prvej dvadsať minútovke, a tak bolo počas úvodnej prestávky veselšie v kabíne hostí. V druhej tretine boli o štipku aktívnejší naši chlapci z „Béčka“, gólová radosť ale neprepukla na jednej ani druhej striedačke. V druhej prestávke bolo stále veselšie v mikulášskej šatni. Záverečná tretina bola v znamení enormného náporu domácich. Melna musel v bránke „EŠKY“ predviesť všetky svoje schopnosti. Odolával až do úplného záveru. Tak ako „EŠKA“ v prvom zápase strelila víťazný gól z poslednej strely, v nedeľu rovnakou mincou domáci dokázali vyrovnať. Galko osem sekúnd pred koncom napriahol na modrej čiare a prestrelil všetko čo stálo medzi ním a sieťkou na bránke hostí. Domáci utiekli hrobárovi z lopaty v hodine dvanástej. Išlo sa do predĺženia. Z nadstaveného extra času si diváci užili necelé štyri minúty. Na obrovskú radosť našich farieb skončil puk v sieti domáceho brankára, keď Oravec dokázal tesne pred Sedlačkom  tečovať Dankovu strelu a poslal „Béčko“ „EŠKY“ do finále 2. hokejovej ligy. Domácim divákom bohužiaľ ostali len oči pre plač, taký však býva šport. V nedeľu doprial víťaznú radosť našim chlapcom. To čo sa nepodarilo nášmu „A“ mužstvu v prvej lige sa podarilo aspon našim chlapcom z „Béčka“. Osud nám doprial aspon malú satisfakciu a radosť po vypadnutí „EŠKY“ v play off prvej ligy. Ideme si po titul v tretej najvyššej súťaži, hlásia chlapci zo šatne „Béčka“.

Jozef Pavlovič: „Som nesmierne šťastný z postupu do finále. Naša malá športová rozprávka bude mať ďalšie pokračovanie, čo je úžasné. Porazili sme veľmi silného súpera, ktorý mal v mužstve veľa kvalitných hráčov. Boli favoriti, my sme však dali do hry veľkú túžbu po úspechu a ten sa dostavil. Teraz si ideme užiť finálové súboje. Všetkých fanúšikov hokeja pozývam na domáci zápas. Príďte si užiť jeden z posledných súťažných zápasov na mikulášskom ľade v tejto sezóne.“

Finálová séria 2. hokejovej ligy

1.zápas   5.3. o 20:00   HK 96 Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“

2.zápas   12.3. o 17:00   MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“ – HK 96 Nitra

Prípadný 3. zápas na neutrálnej pôde 19.3.2016

1. semifinálový zápas 2. hokejovej ligy

MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“ – HK Hviezda Dolný Kubín                  4:3 (0:1,1:1,3:1)

stav série 1:0

Góly: 39. Oravec (Koniar, Legerský), 44. Legerský (Oravec, Ševčík) PP, 45. Oravec (Legerský Danko) PP, 60. Legerský (Koniar, Pida) resp. 16. Wesselényi (Durdiak, Budaj) PP, 26. Divok (Budaj), 44. Majer (Budaj)

Strely: 32:43 (9:15,8:16,15:12)

Tresty: 14:14 + Školiak (LM) 2+10+DKZ, Danko F. (LM) 5+DKZ, Jonák (DK) 5+DKZ

Tréneri: Krátky – Oško

MHK 32 „B“: Melna – Bacúr, Danko F., Danko S., Fiala, Gažo, Koniar, Kubáň, Legerský, Martínek, Matejka, Oravec, Pawelski, Pida, Potocký, Ševčík, Šintaj, Školiak

Diváci: 255

2. semifinálový zápas 2. hokejovej ligy

HK Hviezda Dolný Kubín – MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“                  9:4  (1:1,4:2,4:1)

stav série 1:1

Góly: 5. Jonák PP, 29. Hricko PP, 31. Hančiak, 35. Sluka, 35. Hančiak, 42. Galko, 46. Wesselényi, 52. Hančiak PP, 53. Wesselényi resp. 14. Legerský (Oravec), 25. Školiak (Koniar, Pida), 27. Školiak (Kubáň P., Potocký) OS, 44. Koniar (Oravec, Legerský)

Strely: 51:33 (16:11,17:15,18:7)

Tresty: 7:9

Tréneri: Oško – Krátky

MHK 32 „B“: Melna – Bacúr, Danko F., Danko S., Fiala, Gažo, Halaj, Koniar, Kubáň P., Kubáň L., Legerský, Martínek, Matejka, Oravec, Pawelski, Pida, Potocký, Ševčík, Šintaj, Školiak

Diváci: 684

3. semifinálový zápas 2. hokejovej ligy

HK Hviezda Dolný Kubín – MHK 32 Liptovský Mikuláš „B“              1:2pp (0:1,0:0,1:0 - 0:1)

stav série 1:2, MHK 32 LM "B" postúpil do finále

Góly: 60. Galko (Zámečník) resp. 15. Koniar (Pida) OS, 64. Oravec (Danko F.)

Strely: 48:42 (13:15,9:14,22:12 - 4:1)

Tresty: 3:5

MHK 32 „B“: Melna – Bacúr, Danko F., Danko S., Fiala, Gažo, Koniar, Kubáň P., Kubáň L., Legerský, Martínek, Matejka, Oravec, Pawelski, Pida, Potocký, Ševčík, Šintaj, Školiak