Sme v semifinále! + VIDEO

pridané: 18.02.2016

Ďakujeme Vám za krásnu návštevu. Dokázali sme to vďaka Vám.

Na Liptove pred doteraz najvyššou návštevou sezóny 1. hokejovej ligy si v rozhodujúcom zápase o semifinále skrížili hokejky domáca "EŠKA" s Duklou Michalovce a bolo sa načo pozerať. Liptáci od úvodného buly lepšie korčuľovali, čím si vynútili tri presilovky. Aj keď sa dokázali usadiť v pásme hostí, gól nepadol. V 11. minúte dobre zakončoval Sukeľ, Trenčan bol pozorný. V 15. minúte Šiška potiahol puk popri mantinely a jeho bekhend narobil brankárovi problémy. Pred koncom tretiny mohlo strhnúť vedenie na stranu „EŠKY“ trio Lištiak – Piatka – Laco, ktorí sa dostali do prečíslenia 3 – 2, Lištiakova strela skončila opäť na Trenčanovi. Prvá tretina tak skončila bez gólov.

Začiatok prostrednej tretiny mal bol ako cez kopirák tej predošlej. Vylúčenia Dukly, pri ktorých sa domáci usadili v útočnej tretine a pozorný Trenčan, ktorý nepustil puk za svoj chrbát. Veľmi agilná bola tretia formácia „EŠKY“, ale ani oni nenašli recept na strelenie gólu. V 38. minúte mohlo z ničoho – nič udrieť na druhej strane. Po jednej z mála šancí Dukly zazvonila za Pravdom horná tyčka. V záverečnej minúte ešte ukázal Pravda dobrý zákrok, a tak ani  po dvoch tretinách domáci diváci gól nevideli.

V záverečnej tretine to už bolo o prvom strelenom góle, čo si uvedomovali všetci aktéri stretnutia. Domáci stále aktívnejší nevedeli nájsť cestu cez Trenčana. V 44. minúte bol Pravda pozorný pri Hančákovej strele. V 45. minúte si na lavicu hanby sadol Čížek a konečne to prišlo. Najskúsenejší hráč na ihrisku, Marek Uram odklial Trenčanovu bránku. Podržal puk pri pravom mantinely, potiahol ho viac k osi ihriska, počkal si na najvhodnejší moment a prekvapil všetkých na štadióne na čele s Trenčanom strelou tesne nad ľadom medzi nohy prekvapeného brankára, a otvoril na jasot plného zimáku skóre stretnutia. Po strelenom góle mohol o minútu zvýšiť Jabrocký, stroskotal na betóne Trenčana. V 53. minúte opäť v presilovke domácich Lichanec spálil stopercentnú šancu a domáci museli bojovať do poslednej sirény. Pol minúty pred koncom sa hostia odhodlali k hre bez brankára. Nedokázali podržať puk v pásme Liptákov, tam sa ho zmocnil Cibuľa, vykorčuľoval k červenej čiare a do opustenej bránky hostí potvrdil postup „EŠKY“ do semifinále za obrovského aplauzu domácich divákov. „EŠKA“ je v semifinále!

Prvé dva stretnutia v nedeľu 21.2. a v pondelok 22.2. odohráme na ľade súpera z Nových Zámkov. Doma sa predstavíme vo štvrtok 25.2. a  piatok 26.2. Chceme plný dom!