Liptáci vyrovnali sériu!

pridané: 17.02.2016

V utorok na ľade michalovskej Dukly hrali Liptáci zápas o všetko. Ak chceli pokračovať v sezóne, museli v štvrtom štvrťfinálovom zápase vyhrať.

V prvej tretine bolo vidieť veľkú snahu na hosťujúcej striedačke streliť úvodný gól stretnutia. Liptáci boli aktívnejší ako domáci, prestrieľali súpera a Trenčan sa musel mať v každej chvíli na pozore. Šance Oška, Brezniaka, Lištiaka či Jabrockého zostali nevyužité, a tak bezgólový stav vytrval aj počas prvej prestávky.

V šatni domácej Dukly musel byť poriadny prievan. Domáci vstúpili do druhej tretiny veľmi aktívne a zatlačili hostí. Pri Faithovom nájazde si dvojica Krčula – Pravda s domácim harcovníkom našťastie poradila. O minútu nato sa Pravda vyznamenal pri Drotárovom zakončení. V 27. minúte chyboval za bránkou hosťujúci obranca a brankár sa musel opäť obracať. Potom prebrali iniciatívu na svoje hokejky hráči Mikuláša. V druhej početnej výhode v zápase si Liptáci vytvorili tlak, ktorý udržali aj po skončení presilovky a odmenou im bol otvárací gól. Uram zachytil pri mantinely rozohrávku domácich, posunul puk Lichancovi, ktorý len jemným dotykom šikovne posunul pomedzi nohy puk osamotenému Sukeľovi pri pravej tyčke Trenčanovej bránky. Sukeľ si puk spracoval, spravil pohyb cez os ihriska popred Trenčana k ľavej tyčke a poslal puk do siete. Hostia sa dostali do jednogólového vedenia. Hru potom rozkúskovali vylúčenia na oboch stranách. Do konca prostrednej tretiny ešte zaujala strela Lištiaka, ktorá skončila na brvne domácej bránky a odrazila sa na ochrannú sieť. Liptáci tak odchádzali do kabíny s jednogólovým náskokom.

V záverečnej tretine sa hral opatrný hokej. Domáci vedomí si svojho gólového manka sa chceli tlačiť pred Pravdu, hráči „EŠKY“ im to vôbec nedovoľovali. Počet striel v tretej tretine deklaruje, že obrany fungovali takmer na sto percent. Brankári veľa práce nemali. Domáci sa v záverečnej minúte odhodlali k power play, ani to im úspech neprinieslo a z najtesnejšieho víťazstva sa tak tešili Liptáci. „EŠKA“ vrátila domácu prehru z prvého zápasu svojmu súperovi rovnakou mincou. Hŕstke fanúšikov z Liptova hráči spríjemnili cestu domov z ďalekého Zemplína.

Séria sa tak sťahuje späť na Liptov. Vo štvrtok 18.2. sa o 17:00 hodí buly rozhodujúceho zápasu.

Štvrtok    18.2.    17:00

Rozhodujúci zápas štvrťfinálovej série

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Michalovce

4. zápas štvrťfinále

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš                    0:1 (0:0,0:1,0:0)

Stav série  2:2

Gól: 35. Sukeľ (Lichanec, Uram)

Strely: 27:28 (9:12,14:10,4:6)