Liptáci potvrdili úlohu favorita.

pridané: 14.01.2016

„EŠKA“ nastúpila v rámci 37.kola na ľade Považskej Bystrice, ktorá vyhrala posledné tri stretnutia a odlepila sa z dna tabuľky. Liptáci rovnako ťahali víťaznú sériu, veď dokázali triumfovať v piatich po sebe idúcich stretnutiach.

Jasným favoritom bolo mužstvo zo srdca Liptovskej kotliny.

Liptáci začali zhurta. Už v prvej minúte sa presadila druhá formácia. Jakub Sukeľ  po peknej Uramovej nahrávke otvoril skóre po päťdesiatich dvoch sekundách. Liptáci boli lepším tímom a potvrdili to druhým gólom, keď opäť Uram naservíroval peknú nahrávku, a Lichanec nemal problém skórovať. Domáci sa prebrali až v záverečnej päť minútovke tretiny. Chvíľková nepozornosť stála Liptákov dvojgólový náskok. Šťastný znížil. Peknou strelou prekonal Pravdu, ktorý nemal v predošlom priebehu hry moc práce. Prvá tretina skončila jednogólovým náskokom hostí.

Liptáci na začiatku druhej tretiny ponúkli domácim presilovku o dvoch hráčov, ktorú síce domáci nedokázali využiť, následnú presilovku o jedného hráča už ale pretavili na vyrovnávajúci gól. Ján Zlocha ml. poslal puk za Pravdou chrbát. Liptákov to nerozhádzalo, naopak, zdravo nabudilo. Už o dvadsať sekúnd Uram poslal „Ešku“ znova do vedenia. O tri minúty už bol stav opäť o dva góly. Druhá päťka Liptákov si hrala svoj vlastný zápas a Sukeľ prinavrátil dvojgólové vedenie Liptákom. Liptáci boli naďalej aktívny, vysoko prestrieľali svojho súpera, ďalší gól už ale do konca tretiny nepadol.

Čo sa nepodarilo „EŠKE“ v druhej tretine, napravil Lištiak hneď zo začiatku tej tretej. Peknou strelou prekonal Mikoláša a hostia razom viedli o tri góly. Domácim sa ešte podarilo znížiť, keď desať minút pred koncom zápasu dokázali streliť tretí gól. Najlepší domáci hráč na ihrisku, Ján Zlocha pridal svoj druhý gól v stretnutí. Zápas sa už potom dohral bez väčšieho vzrušenia, a Liptáci tak natiahli svoju víťaznú sériu na šesť zápasov.

Najbližšie odohráme zápas doma, v piatok 15.1, o 17:00 proti Humennému.

HK ´95 Považská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš              3:5 (1:2,1:2,1:1)

Góly: 18. Šťastný (Čičala), 23. Zlocha (Berák, Ligas) PP, 52. Zlocha (Ligas, Berák) – 1. J. Sukeľ (Uram, Burzala), 7. Lichanec (Uram, Burzala), 23. Uram (J. Sukeľ, Krčula), 26. J. Sukeľ (Lichanec, Uram), 42. Lištiak (Nádašdi, Gápa)

Strely: 24:43 (7:17,8:16,9:10)

Tresty: 1:5

Tréneri: Meszároš – Spišák

HK 95 Panthers Považská Bystrica: Mikoláš – Hriňa, Dubeň, Vatrt, Balušík, Mravec, Niník – Čičala, Šťastný, Koleda – Ligas, Zlocha, Berák – Hudec, Kubín, Valo – Trenčan, Rufati, Rosenberg.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pravda – Mezovský, Krčula, Nádašdi, Burzala, Kadlubiak, Oravec, Holiga, Oško – Cibuľa, Kuric, Bartík – Uram, Lichanec, J. Sukeľ – Jabrocký, Piatka, Laco – Gápa, Lištiak, Brezniak.

18

* SP SZĽH odpočítala Humennému 3 body za nedohrané stretnutie č. 567 MHK Humenné - HC Prešov.