Šláger pre Liptákov! + FOTO

pridané: 03.01.2016

Liptáci porazili Detvu v šlágri kola a vezú sa na víťaznej vlne.

Mužstvá si uvedomovali dôležitosť stretnutia, a tak sa dej hry odohrával zväčša mimo dostrel jednej, či druhej bránky. O čosi strelecky aktívnejší boli na začiatku domáci. V 13. minúte mal šancu Bartík a o minútku neskôr neúspešne zakombinovala tretia formácia Liptákov. Diváci nakoniec v prvej tretine gól videli. Domáci obrancovia si v 17. minúte zle prebrali v strednom pásme útočiacich hráčov hostí a Zorvan po pravej strane vkorčuľoval do pásma domácich a z pravého kruhu prestrelil popod vyrážačku Pravdu. Ďalší gól už diváci v úvodnej tretine nevideli.

V druhej tretine sa domáci snažili zvrátiť stav. Vyrovnať sa im podarilo v 24. minúte. Lichanec vyhral buly v útočnej tretine na Nádašdiho, ten sa odhodlal k strele, ktorú následne Lichanec tečoval a puk skončil v Polcovej sieti. Liptáci sa naďalej snažili a boli aktívnejší. V 26. minúte dobrú kombináciu druhej päťky zakončil strelou Nádašdi. V ďalšej fáze tretiny rozkúskovali hru vylúčenia na jednej, či druhej strane. Početné výhody gól nepriniesli. V posledných sekundách tretiny mohla Detva znova strhnúť vedenie na svoju stranu. Prečíslenie zakončili hráči spod Poľany dobrou strelou, ale Pravda vytiahol priam zázračný zákrok. Pred záverečnou tretinou bol teda stav vyrovnaný.

V tretej tretine sa mužstvá ešte viac sústredili na defenzívu. Snažili sa, aby neinkasovali. Tak, ako celý priebeh stretnutia, bola záverečná tretina vzácne vyrovnaná. Bolo jasné, že tím, ktorý strelí gól pravdepodobne vyhrá. V 48. minúte mal ten gól na hokejke Kuric. Po vynikajúcej individuálnej akcii Cibuľu, ale nedokázal dopraviť puk do siete. Rozhodujúci moment  prišiel o dve minúty neskôr. Laco sa natlačil spoza brány pred Polca, kde vznikla trma - vrma, v ktorej sa najlepšie zorientoval Piatka a dotlačil puk do siete. Domáci sa ujali vedenia a diváci boli vo vytržení. Hostia sa po tomto momente samozrejme snažili vyrovnať, no domáci ich nepúšťali do zakončení. Horúce chvíle pre brankára Pravdu nastali v poslednej minúte. Tréner Ihnačák sa 59 sekúnd pred koncom odhodlal k hre bez brankára a hostia doslova zaklincovali domácich pred Pravdovu bránu.  Šechný nedokázal dopraviť puk do odkrytej brány a domáci sa nakoniec dokázali vymaniť z tlaku a udržať puk mimo svoju bránku. Po záverečnom klaksóne ešte nastala strkanica, po ktorej inkasovali Laco a Říha osobné tresty.

Liptáci tak majú za sebou druhý dôležitý víťazný zápas a odskočili svojmu súperovi o ďalšie tri body. Najbližšie sa "EŠKA" predstaví svojim divákom už v stredu o 17:00 proti Topoľčanom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Detva    2:1 (0:1,1:0,1:0)

Góly: 24. Lichanec (Nádašdi, Lištiak), 50. Piatka (Gápa, Laco) – 17. Zorvan (Říha, Lunter)

Strely: 33:31 (10:7,11:13,12:11)

Tresty: 3:3 + Laco (LM) 10 min. OT, Říha (DT) 10 min. OT

Tréneri: Spišák - Ihnačák

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pravda – Mezovský, Krčula, Cibuľa, Kuric, Bartík – Nádašdi, Burzala, Jabrocký, Lichanec, Lištiak – Kadlubiak, Oravec, Gápa, Piatka, Laco – Holiga, Oško,

HC 07 Orin Detva: Polc – Predajniansky, Lunter, Buda, Srnka, Říha – Sládok, Zorvan, Háknik, Fekiač, Parkhouse – Mačkovič, Jendroľ, Graham, Šechný, Kanaet – Blaško, Tatár, Balko

Rozhodcovia: Lauff – Holienka, Frimmel