Je bod málo či veľa? + VIDEO

pridané: 12.01.2020

V podtatranskom derby sme ukoristili jeden bod.

V prvej tretine mali prevahu hostia a naši chlapci sa trápili hlavne s ich aktívnym pohybom v našej obrannej tretine. Snaha hráčov spod Vysokých Tatier priniesla otvárací gól v 15. minúte. Našim chlapcom sa podarilo vyrovnať v úplnom závere tretiny, keď po chybe hosťujúceho brankára skóroval Róbert Huna.

V polovici zápasu sme išli do vedenia, keď sa v presilovke presadil tvrdou strelou spoza hráča po druhýkrát v zápase Robo Huna. Hostia vyrovnali v 37.minúte, keď sa aj na hosťujúcej strane presadil po druhýkrát v zápase Bjalončík. Hostia dostali krídla a zatlačili nás. V poslednej minúte ale prišiel rýchly brejk a úspešné zakončenie Kramára z ľavého kruhu, a tak sme po druhej dvadsaťminútovke viedli.

Tretia tretina priniesla bojovný hokej. Hra sa musela divákom páčiť. Hostia sa snažili vyrovnať stav stretnutia, ale rovnako aktívne hrali aj naši chlapci, a tak sme mohli vidieť šance na oboch stranách klziska. Hosťom sa nakoniec podarilo vyrovnať v 53. minúte po chybe našich hráčov v obrannom pásme. Následné predĺženie malo rýchly priebeh, keď naše nepozorné bránenie využil Vandas a rozhodol o tom, že druhý bod poputuje do Popradu.

Liga pokračuje v piatok, kedy cestujeme do Košíc. Naši chlapci majú jeden deň voľno, stretnú sa až v utorok.

Mikuláš DO TOHO!!!

Tipsport liga

40.kolo

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad                                 3:4pp (1:1,2:1,0:1 – 0:1)

Góly:  20. Ró. Huna, 30. Ró. Huna, 40. Kramár (Kriška, Piatka) – 15. Bjalončík (Matej Paločko), 37. Bjalončík, 53. Zagrapan (Svitana, Takáč), 61. Vandas (Svitana)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Romančík (Zalivin) – Kurali, Kramár, Droppa, Petran, Roman, Smutný, Haluška, Nemec – Kriška, Piatka, J. Sukeľ – Ru. Huna, Nikulin, Oško – Vybíral, Tamáši, Uhrík – Surový, Ró. Huna, Ri. Huna

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Kozák, Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Česánek – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Svitana – Jacobs, Paukovček, Lodge – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Rozhodca: Valach, Juhász – Rojík, Soltész

Diváci: 1 050