HC Grotto Prešov
HC Košice
HC Nové Zámky
HC Slovan Bratislava
HC´05 Banská Bystrica
HK Dukla Michalovce
HK Dukla Trenčín
HK Nitra
HK Poprad
HK Rysy
HKM Zvolen

Šek v rukách primátorky

pridané: 11.01.2020

Vyzbierané peniaze dorazili na miesto určenia.

Zástupcovia klubu boli odovzdať šek s vyzbieranými peniazmi z dražby vianočných dresov priamo pani primátorke Prešova. Andrea Turčanová vyjadrila vďaku za takýto nádherný čin. Cez zástupcov klubu tlmočila poďakovanie všetkým ľudom, ktorí sa zapojili do dražby dresov a prispeli tak ľuďom, ktorých postihla v decembri obrovská katastrofa.

„V piatok sme využili príležitosť zasadnutia ZMOS-u v hoteli Permon na Podbanskom a osobne sme do rúk pani primátorky mesta Prešov pani Ing. Turčanovej odovzdali symbolický šek za vydražené dresy v hodnote 1 840 €. Pani primátorku sme podľa jej slov milo prekvapili a poďakovala nám v mene všetkých ľudí, ktorých tragédia zasiahla. Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým fanúšikom MHK 32, priaznivcom „EŠKY“, ktorí sa dražby zúčastnili, že prispeli na dobrú vec a spolu sme ukázali veľké Mikulášske srdce. Nie je to síce miliónový príspevok, ale veríme, že sme aspoň touto našou sumou prispeli zmierniť utrpenie všetkých dotknutých ľudí z Mukačevskej ulice.“ Takto nám opísal stretnutie s pani primátorkou Generálny manažér Milan Čanky.  

„Som rád, že aj naši hokejisti sa pridali a našli formu, ako niečím pomôcť obetiam tragédie. My ako mesto, sme zrušili silvestrovský ohňostroj a ušetrené financie sme poslali takisto do Prešova. Som teda rád, že aj naši mestskí hokejisti sa pridali a pomohli.“ Svoje slová pridal aj primátor mesta Ján Blcháč.

Všetci v klube veríme, že sme aspoň čosi málo zmiernili utrpenie obyvateľov Prešova. V budúcnosti budeme naďalej hľadať možnosti, ako by sme mohli komunite pomôcť prekonávať takéto tragédie.

Mikuláš DO TOHO!!!  

 

 

Tomáš Paprčka